| RaulAdyCristian a întrebat:

Hello,ma numesc Raul, am 18 ani stau cu prietena mea de aprox. 6luni ea are 17 ani.Ei ii este frica sa ss culce cu mn (nu inteleg de ce ) -ea este virgina.Ea in ultimul timp a dormit la mine pt ca eu am rugat-o ca sa petrecem mai mult timp impreuna.Acum 2 seri m-a cam luat "valul" siam dezbracat-o intr-un "fel" ea a ramas in lenjerie intima.Eu stiam ca nu este de acord dar na, ea de fiecare data cand vede ca imi dau tricoul jos si vede ca incep sa o pup imi spune ceva de genul Raul nu sunt pregatita acum....Am avut acum cateva saptamani o discutie cu ea in care i-am spus ca nu vreau sa ii fac nici un rau si ca eu o sa o astept cand o sa fie ea pregatita.Insa cat sa mai astepte si omul.Eu sunt unul dintre baieti care "nu isi controleaza foarte bine hormonii" laughing.Eu o iubesc foarte mult si tin la ea mai mult decat tin la un membru din familia mea.Am vorbit cu prietenele ei cele mai bune si mi-au spus ca ii este frica ca eu am facut-o de mai multe ori si bla bla dar care este problema ca am facut-o eu de mai multe ori cu mai multe fete asta mu inseamna ca dupa ce eu o sa ma culc cu ea o sa o parasesc. Dupa mine o relatie rezista mai mult daca cei doi fac sex si totusi au trecut 6 luni si chiar eu unul nu mai pot, nu stiu ce sa fac,-nu ca as fi nebun sa fac sex cu ea- da nu este ok deaia am apelat la TPU de data asta ca sa va intreb pe voi cum ati convinge-o si pt fete cum arata o noapte perfecta de dragoste. #fara jigniri#

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cu cat o sa devii mai insistent, cu atat ea se va gandi ca stai cu ea pentru sex.Este si normal sa aiba teama asta din moment ce stie ca ai fost in trecut cu mai multe fete, iar aceasta frica ii va trece in timp.Trebuie sa o convingi ca vrei ceva de viitor cu ea(daca nu, sfatul meu e sa nu te complici cu ea si nici sa nu ii incurci ei viata), ca ea este diferita de celelalte, spune-i cat o iubesti.In timp va ceda singura.Ai doar rabdare ca la 17 ani fetele pe de o parte nu stiu ce vor, iar pe de alta parte se tem de consecinte(gen sarcina, daca afla parintii).

| CrazyTeenager a răspuns:

Continua...asa sunt unele din nu, nu, nu facem nimic, o sa continue sa zica si cand intrii in ea, nu e mare lucru, din moment ce tipa e cu tine in pat stie ca lucrul asta s-ar putea intampla, ori poate te evita dintr-un motiv anume, oricum tu insista dar subtil oricum sa nu treaca inca o luna fara sa nu fi facut nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana o sa accepte ea o sa iti moara tot cheful de ''ars'' eu zic sa nu mori cu ea sculata sa iti gasesti una care buey totusi e capabila de o relatie si se mai si arde bine. Esti barbat pana la urma ea a realizat ca daca o sa va intelegi la extrem se va intampla sa ajungeti si la sex. nuh? sau ei ii plac doar preludiile.
ok, infine eu nu m-as despartii de ea dar libidoul meu clar ar trage prin alte partiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum ar arata o noapte perfecta de dragoste cu siguranta prima nu va fi perfecta, sa-ti scoti asta din cap. Nici a doua, nici a treia. O noapte perfecta veti avea abia cand ea se va putea relaxa indeajuns.

In al doilea rand, hormoni sau nehormoni, daca fata nu vrea, nu mai insista. Insistenta ta o indeparteaza, cu timpul o vei obisnui sa-ti spuna "nu", fiindu-i din ce in ce mai usor sa faca asta. Apoi iti va raspunde "nu" din reflex, chiar cand si-ar dori sa spuna "da".

Eu as convinge-o lejer pentru ca as stii ce sa-i spun si nu i-as arata ca sunt disperat. Adica as face exact inversul a ce faci tu acum.

Răspuns utilizator avertizat