| anonim_4396 a întrebat:

Hello. Mi-a intarziat menstruatia 1 luna si ceva si sunt ingrijorata sa nu fiu insarcinata. Mentionez ca sunt inca virgina si nu am avut niciun fel de contact sexual big grin

Răspuns Câştigător
| adeana a răspuns:

Banuiesc ca esti foarte tanara. si corpul tau trece prin multe schimbari acum. Menstruatia este neregulata si nu prea ai de ce sa iti faci griji daca nu ai avut contact sexual.
Oricum, daca intarzie mult (peste 3 luni), sa mergi la un control ginecologic. E pentru binele tau.
Eu am avut pe la 15 ani o pauza de 3 luni. si am aflat apoi ca e normal sa existe asa dereglari.

26 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata daca nu ai avut contact sexual.
O intarziere de o luna este un semnal serios de alarma si impune mersul la ginecolog. N-o sa te dezbrace, iti va face o ecografie si probabil niste analize de sange si va depista cauza acestei dereglari. Stiu ca ti-e greu sa te duci, dar e important, orice problema netratata se agraveaza si in timp lasa sechele serioase.

| elena a răspuns:

Fecioara Maria... a II-a

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu esti insarcinata. Probabil esti la inceput si menstruatia nu e regulata. Daca totusi crezi ca s-ar putea sa fie vreo problema (de sanatate) ar trebui sa mergi la medic.

mlm
| mlm a răspuns:

Eventual sa fii insarcinata la creier draguto, daca nu ai avut contact sexual cum sa fii insarcinata, ce tot vorbesti acolo, mai studiaza un pic de anatomie si apoi mai vorbim, daca nu stii ceva intreaba-ne pe noi te vom lamuri cu siguranta.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Cum sa ramai insarcinata daca esti virgina?rolling on the floorlol?straight face

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stai linistita.Cum sa fi insarcinata daca nu ai avut contact sexual?straight face

| marsy a răspuns:

Dea. nu-i nimic asa grav. daca esti virgina cum naib sa ramii insarcinata bee

| cioko19 a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual. cum sa fi insarcinata?!

| Artemiss a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata! mai bine du-te la medic...nu e bine sa iti intarzietongue

| M.J. a răspuns:

Chiar daca esti virgina si nu ai avut contact sexual, este posibil sa fii insarcinata numai daca ai facut baie in cada cu prietenul tau si acesta a ejaculat in apa.au fost atatea cazuri asemanatoare

| M.J. a răspuns:

Dar daca nu s-a intamplat nici asa cum spun eu, poate fi vb despre o simpla raceala, o dereglare hormonala...eu am o prietena care este virgina si i-a intarziat menstruatia si 4luni, vb serios

| MisterKat a răspuns:

Mai bine nu raspundeti la astfel de specimene. vad ca numai stupid si nefolositor a votat la raspunsurile voastre... Dupa ce unii pun numai intrebari stupide tot ei dau voturi stupide. Ciudat. Nu va mai irositi timpul cu astfel de specimne penibile, intrebarea e clar la misto!
Ca sa va mai amuzati si voi: www.youtube.com/watch?v=0lg_WHSqoJ0 - Nikita la Ginecolog :))

| Andreea_7493 a răspuns:

rolling on the floorDin moment ce zici ca nu ai avut contact sexual, ca esti virgina, cum sa ramai insarcinata? straight face Doaamne

| Marry:X a răspuns:

Doamne...laughing cum sa ramai insarcinata? si in primul rand papusa ia mai citeste si u prin dictionar... daca esti virgina logic ca nu ai avut nici un contact sexuallaughing isi da seama orice prosthee hee in fine. intai citeste un dictionar sa inveti sa vb gramatical si apoi du-te la un medic ginecolog, dar sa nu ii zici si lui ca esti insarcinata, dar u esti virgina ca moare doctorul de raslaughingrolling on the floor

| andreea_7473 a răspuns:

Cred ca stii ca sarcina apare in momentul cand un spermatozoid fecundeaza ovulul. Acum gandeste-te singura, ca stii mai bine decat noi, a ajuns cumva un spermatoziod in interiorul vaginului tau, astfel incat sa urce pana la trompele uterine ca sa poata fecunda ovulul?

| mioara a răspuns:

Du-te la un ginecolog urgent.

Răspuns utilizator avertizat
| unomprintreoameni a răspuns:

Te rog sa stai linistita, dereglarile menstrei in adolescenta sunt foarte normale. Nu ai cum sa fii insarcinata... Totusi, ar fi bine sa consulti un medic pentru a afla cauza acestei dereglari. Asta e parerea mea.

| tremuriciiuliana a răspuns:

Atunci nu ai cum sa fi insarcinata si eu am patit asa ceva te sfatuiesc sa mergi de urgenta la un ginecolog sa nu ai o infectie

| eu_3271 a răspuns:

Te crezi Fecioara Maria? rolling on the floor

| trololololol a răspuns:

A doua întrebare pe care o citesc pe acest site şi sunt prost impresionat. Cum poate să fie lumea aşa de rea deşi habar nu are pe ce lume trăieşte? Respect adeanei, singura care a dat un răspuns bun. Iar pentru restul, aflaţi şi voi că o fată POATE rămâne însărcinată chiar şi virgină fiind. În cazul în care te-ai jucat cu prietenul prin zona aceea cu organele genitale există posibilitatea, chiar şi dacă partenerul nu a avut orgasm, să ejaculeze precum (nu ştiu în română cum se traduce), iar acesta, conţinând urme de spermă, să te lase însărcinată. Altfel consideră ceea ce a scris adeana.

| Diva a răspuns:

Tu ai pus intrebarea la misto nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hahaha, pai si cu cine vrei sa ramai insarcinata, cu duhul sfant? laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă ești virgină și nu ai avut niciun contact sexual, "problemele" care pot determina lipsa menstrei o lună de zile, pot fi: o răceală netratată corespunzător sau deloc; o dereglare hormonală; abuz de medicamente; stress; moștenire genetică.
În situația în care mai întârzie încă o lună, mergi la medicul de familie pentru a lua o trimitere la medicul endocrinolog (pentru dozările hormonale), o ecografie pelviană și în urma investigaților, instituirea unui tratament specific.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-a intarziat 1 luna si am avut contacte sexuale si a ejaculat in mine pot fii insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hello am si eu problema mi-a intarziat menstruatia 3 luni dupa care mi-a venit o luna si acum iar nu mi-a venit. Mentionez sunt virginahappy