| Cozma_Lenuta_1991 a întrebat:

Hello TPU! am o intrebare cunosc un baiat care ma place si care il plac si eu dar nu stiu cum sa ii spun ca il plac! dau funda celui care ma ajuta!

9 răspunsuri:
| Încrucişătorul a răspuns:

Spune-i dupa ore ca il placi, cand sunteti singuri.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca esti sigura ca te place si el,iar amandoi sunteti mai timizi,trebuie deschisa cumva o cale de comunicare. Poti sa-i ceri o carte de care ai avea nevoie,il poti ruga sa te insoteasca undeva,ii poti cere o parere legata de un anumit lucru. Dupa ce se deschide o cale de comunicare, daca exista,, fluturasi,, in ambele stomacele, restul vine de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună Lenuţa.
Dacă eşti o fire mai timidă,poţi socializa cu el pe reţelele de socializare...îl poţi contacta pe Facebook,Messenger şi îi poţi da de înţeles, treptat şi finuţ, că-l place. Apropie-te încet de el.
După câteva convorbiri, îl poţi invita la o plimbărică, deoarece nu e de prost gust să faci tu pasul ăsta...
Nu-i cere o întâlnire din prima pentru a nu părea prea disperată!
Succes şi curaj.

| Mlov3u4ever a răspuns:

De obicei baiatul face primul pas, dar daca iti place de el spune-i. daca iti este rusine sa-i spui fata in fata, trim un msj.Bafta!happy

| byeddy a răspuns:

Fi sncera cu el.e un inceput bun

| AndraEatsyourBrain a răspuns:

De obicei baietii vin si spui unei fete ca-i place de ea, incercand sa nu para penibili.La fete este mai rar si cred ca nu ai parea penibila nici daca ai incerca. Pur si simplu da-i de inteles. Nu fi directa, ia-l pe ocolite spune-i ca iti place felul lui de a fi, felul cum se imbraca, cum vorbeste, etc. Dar nu ii spune in fata ca iti place de el si nu ii demostra ca esti topita dupa el pentru ca este posibil sa isi bata joc de tine. Simplu. Sper ca ti-am fost de ajutor. Fundaa?

| AndreAndreutzaLoL a răspuns:

Spune-i dupa ore cand au plecat toti

| Te0DoRa a răspuns:

DACA STII sigur a te placee poti sa-i spui fata in fata, printr-un biletel sau prin intermediul unei prietene... FUNDa

| pusikat a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa ii permiti lui ca sa faca primul pas sa te convingi ca intr-adevar tine la tine iar dupa aia vei decide singura daca merita sa ii arati ca iti place de el sau nu...