| blackeyes90 a întrebat:

Hello TPU! dau funda.am o intalnire cu un baiat cam timid cred eu, nu stiu inca daca e doar ca amici avand in vedere ca ne cunoastem foarte putin sau ceva mai mult. cum sa ma imbrac, machiaj, par, stilul meu e casual. Ce sa il intreb, un exemplu de conversatii, stiu ca sunt cam penibila dar il plac si vreau sa iasa bine. Dau funda pentru cel mai bun sfat

8 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Machiaza-te cat mai simplu, nu te incarca cu multe accesorii.Zambeste mult, fi vesela.Conversatiile vor veni de la sine/ce-ai facut ieri/ai auzit de./voiam sa merg.../imi place rau inghetata/am ras ieri la un filmulet pe youtube./ si tot aasa.Fi calma, deja e pe jumatate cucerit!

| EnvyU a răspuns:

Esti penibila. Cel mai bun sfat este sa iti faci un machiar CAT mai natural de exemplu mie imi place sa vad putin negru la ochi, nu stiu cum se face, evident putin fond de ten, pudra sa iti faca obrajorii mai draguti si daca vrei neaparat ruj cat mai culoarea buzelor sau chiar deloc. Poate ca restul baietilor le place rujul dar eu unul nu, mai ales daca e rosu sau roz din start caut motive sa se termine intalnirea cat mai repede. Cat despre imbracaminte, depinde de ora, de unde mergeti, dar o rochita nu prea scurta sau o pereche de pantaloni/blugi stramti cu o bluzita mai larguta nu stiu..sincer habar nu am ce zic pentru ca nu ma pricep la asa ceva big grin

| HaHaGirl a răspuns (pentru EnvyU):

Dc dai cu flit la o fata daca are rujul rosu sau roz..nu inteleg dc ..iti inspira ceva asa ca fiind o badgirl sau ce ..eu folosesc ruj rosu cat si roz bine nu la un date dar este foarte fain da buzelor un aspect placut mie imi place foarte mult si chiar daca unui baiat nu i-ar placea eu tot m-as da pentru ca e o culoare care esste in trend mai ales toamna si vara si la o rochie merge perfect si nu numai ..deci nu trebuie sa-ti faci o impresie dupa rujul pe care il poarta

| Cristiann25 a răspuns (pentru HaHaGirl):

La unele le sta foarte bine cu ruj dar la altora le sta GROAZNIC! Iti spun ca am vazut multe fete si unele zici ca au 40 de ani!

| HaHaGirl a răspuns (pentru Cristiann25):

Mda aici ai dreptate doar ca nu o cunosti pe fata asta in persoana asa ca n-ai de unde sa stii insa intr-adevar la o intalnire cu presupusul viitor iubit nu prea merge rujull rosu eu optez pentru un gloss nu foarte tipator si nici foarte stralucitor..plus ca n-ai de unde sa stii de preferintele baiatului deci ..in fine ea trebuie sa obs aceste aspecte nu noi

| RAY a răspuns:

Fara maciaj nu merge in fine, totul e sa va placeti fizic apoi personalitatile fiecaruia, daca e timid poti pune tu intrebari si uite vei conversa cate un pic, bafta multanu uita sa fi tu insati sa nu te prefaci ca esti alta

| Cristiann25 a răspuns:

Eu nu vorbeam de ea, ziceam in general! Cunosc fete la care le sta foarte nasol cu ruj rosu de ala aprins!

| HaHaGirl a răspuns:

Eu ca fata iti spun ca trebuie sa fii tu ..adica imbraca-te cu o rochie si inncearca un machiaj natural mascara fond de ten un gloss si putina pudra dar daca nu vrei sa pari usor ''penibila'' in fata lui si probabil ca nu stii nici unde mergeti atunci incearca o pereche de blugi cu o bluza sau tricou dragut sa nu fie lung ci potrivit nu sport si un sacou pe deasupra si o pereche de expadrine, balerini, ca sa nu fii foarte exagerata ahh si daca ai parul lung sa nu-l prinzi lasa-l pe spate iar la machiaj tot ceva natural cum am zis si ma sus si despre conversatie cu siguranta o sa gasiti voi ceva de vb care sa fie interesant pentru amandoi asa ca nu te stresa ..alege tu intre cele 2 tinute dar eu as opta mai mult pe doua avand in vedere ca zicci tu e timid aia nu e foarte exagerata dar nici foarte cumintica asa ca merge... good luck:*