| Trixii a întrebat:

Help me :-s am nevoie sa stiu cateva lucruri. Peste 2 sau 3 saptamani o sa sarbatorim halloween`ul si vreau sa ma costumez in vampir. As vrea sa stiu [ asa pe pasi ] cum sa ma machez, cum sa ma imbrac etc tongue cel mai bun raspuns va fi premiat mersi:* [ scuzati categoria]

3 răspunsuri:
| TarjaTurunen a răspuns:

Pe fata incerca un fond de ten foarte alb (nu chiar foarte ).
Pe ochi pune un maro inchis si putin negru. Complecteaza cu putina mascara si daca vrei pune niste gene false. Optional ar fi sa-ti pui lentile de contact galben foarte deschis sau rosi.
Si mai da putin creion de ochi dupa.(negru ).
Pe buze pune fond de ten si intinde-l cu o pensula cu varf mic.
Peste aplica un creion rosu si putin creion negru.
Dupa cu pensula pune putin ruj roz, Peste laughing aplica putin lipgloss.

La imbracaminte incearca sa domine negrul cu niste cizme.
Ia niste slinturi si punele pe cizme sau haine.

Halloween Happy!
________________

| anamaria8811 a răspuns:

Pai daca vrei sa te costumezi vamir trebuie sa domineaza negru
poti sa faci machiaju jumatate negru jumatate spre gri, sa te dau cu cu fon de ten, pe buze poti pune un ruj rosu.o sa arata fain

| macacflacari a răspuns:

Ai putea sa-ti mutilezi fata cu cateva ustensile gasite in bucatarie, dupa care, sa-ti tatuezi o pentagrama satanica pe frunte si sa faci putin voo doo.Iti garantez eu ca o sa fii un vampir autentic!