| amicumms a întrebat:

Helpp! Cum pot trece peste o despartire de persoana iubita, in care marea tragedie a fost ca ea m-a inselat sad

Răspuns Câştigător
| Tania_9268 a răspuns:

Sunt multe de zis.prea multe sfaturi care sa le scriu aici. Daca vrei sa te descarci.si sa iti zic cum si ce ( stiu cum si ce sa zic.pentru ca si eu am trecut exact prin asta) id messenger: pheeby_the_evil@yahoo.com

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

OMG! Nu există leac pentru asta. Poate să-ţi aline suferinţa altă fată, dar niciodată nu va reuşi să-ţi şteargă amintirile ce te lasă fără grai...Proprie experienţă.Un gând bun din partea mea.

| chelie91ptm a răspuns:

Incearca sa iesi in oras cu prieteni, sa uiti. Sigur, seara cand ajungi acasa tot la ea iti sta gandul. Fi barbat, sunt multi care au facut si nunta si s-au despartit. Ca barbat e altfel sa inseli, ca fata este foarte urat. E foarte urat c inselatu, si eu mi-am inselat prietena iar dupa un timp am regretat, dar Dmnezeu ne-a vrut iarasi impreuna si ne-am impacat. De atunci nu i-am mai gresit si totul este foarte OK. Bafta si tie. fi tare! Capu sus ca nu ai pierdut casa.

| amicumms explică:

Imi pare rau ca nu va pot da la toti funda...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off straight face.
Daca consideri ca merita o sansa, intalnitiva peste o saptamana, cand te mai linistesti, in timpul asta nu vorbesti cu ea.
Ascult'o, vezi de ce a facut acest gest. Dupa spune-i si tu ce simti, ce ai simtit si etc. Si fi atenta la ea, la limbajul trupului. Daca incearca sa se justifice, si tot baga scuze sau incearca sa dea vina pe tine nu merita.

Mai sunt fete, poti trece mai departe si tu sti asta.

| ZeroCool_9224 a răspuns:

Du-te si imbata-te la un club cu amicii

| cristina1988 a răspuns:

Atunci cand cineva inseala ori i-a lipsit ceva.ori nu iubeste! nu se poate ca cineva sa iubeasca si sa si insele.cei care o fac si spun lucrul asta se amagesc singuri! daca tu crezi ca ai fost corect fata de ea si ia-i oferit afectiunea de care avea nevoie ai inteles-o si respectat-o atunci nu te nacaji nu te marita! gandeste optimist, cineva care ii vei fi pe plac o sa apara in viata ta atunci cand va fi momentul! curaj!

| Geanynusha a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat o ierti dar sa nu se mai intample