| maytha a întrebat:

Hey am nevoie de ajutor... Deci is in liceu cu un baiat si ne intelegem foarte bine ca frecventam aceleasi locuri. El termina anul asta, bun deci prietenele mele imi spun ca ma place da eu nu is sigura inca adica il vad ca ma necajeste cand mai stam la povesti sau cand merem impreuna acasa, cand trece pe langa mine si prietenele mele cand ne saluta numai la mine se uita si doar pe una din ele o cunoaste de cand erau mici. Iar intr-o seara l-am rugat sa ma aduca acasa ca era tarziu si intuneric si cand ne-am despartit de grup baieti strigau dupa noi "indragostiti " si el so intors si o strigar "ce ma va este ciuda?" si se intoarce la mine si imi zice "sa le fie ciuda" si cand am ajuns in fata la bloc l-am pupat pe obraz si pe celalat in coltu guri si amn2 am ramas fara reactie si de fiecare data cand vorbim de apropie mult de mine. Deci voi ce credeti? Ma place? Please raspundeti-mi ca eu nu stiu ce sa cred sau ce sa fa incontinuu big grin

2 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Cu siguranta te place.tongue

| Alina_9592 a răspuns:

Pai tu in ce clasa esti?
daca el iti da semne ca te place si tu din comportamentu tau vad ca-i dai semne ca il placi e totul ok si simplu de aici.
daca tu iti doresti sa fii impreuna cu el nu mai sta pe ganduri.
cand mai ramaneti amandoi sua te mai duce acasa spune-i ce simti.
adica spune-i ca dupa atata timp petrecut impreuna ai ajuns sa-l cunosti foarte bine si sa te atasezi de el enorm de mult si ca simti ceva pentru el. dar nu ca prieteni, ceva mai mult si daca el te place asa cum iti zisei mai sus "iti da semne" e clar ca iti va raspunde si el la fel sua chiar te va saruta, ori iti va zice sa fiti impreuna. daca vezi ca el nu face nimic, ia tu atitudine ca poate el este mai timid asa.happy fi tu mai curajoasa ca el si ai sa vezi ca nu ai de pierdut nimic. sper ca am putut sa te ajuthappy