| Catlyn88 a întrebat:

Hey. Am si eu o intrebare. Am 14 ani si menstruatie de aproape 3 ani. Nu vine niciodata regulat. De fiecare data ma doare burta extrem de tare dar doar in prima zi(uneori si a doua). Intrebarea mea este ce medicamente as putea sa iau ca sa mai amelioreze durerea? Si exista si mancare care poate face asta?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NO-spa forte, Ibuprofen, Tramadol, Naproxen, Celecoxib, Paracetamol, (toate pe baza de reteta). De asemenea ai putea incerca si urmatorulremediu naturist care in multe cazuri a avut efecte mai intense decat orice alte medicamente si anume sa bei zilnic 2-3 cani de ceai concentrat preparat din ghimbir sau din conuri de hamei (se gasesc la plafar). Cele 2 ceaiuri se pot folosi si combinate. Multa sanatate!

| Ana765 a răspuns:

Naldorex e foarte bun. Am scapat de durerile groaznice!

| SaStiiCaAmUitatCumMaCheama a răspuns:

Saaaaaau... sa iei Panadol in cutie de aia albastra, stiu ca sunt mai multe feluri da aia albastra e folositoare

| DenisaMitrache97 a răspuns:

Cele mai bune sunt Panadol sau Paduden. Cel putin la mine, ele isi fac treaba. Si eu am aceleasi "probleme" ca si tine.