| fngprs a întrebat:

Hey as avea o fata speciala in minte si am invitato la o intalnire sa mergem la o plimbare in centru sa ne oprim la un suc si ma gandeam daca ii ok sa ii aduc un trandafir sa ii fac complimaente si sa conversez ajutati-ma cu niste sugestii

Răspuns Câştigător
| dragonladyflame a răspuns:

Cred ca e ok sa ii dai un trandafir.majoritatea prietenelor mele au primit unul la prima sau oricare alta intalnire si toate au fost placut impresionate.e chestie logica. fetelor le plac florile.de experienta lui andreyG eu zic ca fata aceea era o problema, dar asta nu inseamna ca regula se aplica la toate.ca sa conversezi pur si simplu incepe cu subiecte banale, apoi poti sa o intrebi de chestii care ii plac, cum isi ocupa timpul.nu o intreba chestii despre familia ei sau de scoala, incearca sa faci o atmosfera prin subiecte care sa nu ii aduca aminte de griji, probleme, chestii.incearca sa fii amuzant si daca se intampla ceva penibil fa haz pe seama intamplari.acum depinde si ce gen de fata e.trebuie sa fii pe faza, sa improvizezi, la o intalnire nu vii cu "temele" de acasa.fii tu insuti si asta o sa mearga. sper sa te ajute ce ti-am zis.bafta.

3 răspunsuri:
| AndreyG a răspuns:

Inainte sa-ti dau un raspuns, imi poti spune mai multe despre ea te rog? am cateva variante in minte dar trebuie sa stiu cate ceva sa nu-ti dau idei gresite

| AndreyG a răspuns:

Defapt..mai bine iti spun ce mi s-a intamplat mie. Tu o cunosti pe acea fata mai bine. Deci.
Eu eram foarte indragostit de o fata. o iubeam nici nu pot spune cat. Ca si tine, ma gandeam(de fapt nu ma gandeam, asta e doar firea mea) sa-i fac complimente mereu. Ii faceam complimente mai subtil dar ii faceam si poezii si alte diverse lucruri facute manual(nu stau sa intru in detalii). Treaba e. am promis sa nu mai vorbesc nimanui despre greseala mea dar sper ca tu sa intelegi ceva dupa asta. Era o fata mai tacuta la aparente, foarte frumoasa. oricum multe calitati care mie mi s-au pus pe inima. Dar nu vreau sa povestesc aici toata experienta mea ci doar sa-ti dau un sfat. Greseala mea a fost cand de ziua femeii i-am luat un trandafir rosu. Ma doare inima sa-mi amintesc dar m-a respins de data aceea. pur si simplu un lucru atat de inofensiv ne-a indepartat enorm si n-am mai vorbit de atunci. Am simtit la inceput doar ca ii e rusine sa-l ia si m-am gandit ca totusi apreciaza. dar a fost pur si simplu o experienta oribila si umilitoare. Nu stiu..nu mai pot continua uite sfatul : Complimente putine, sa nu exagerezi. Daca se va simti supraapreciata ori va fi putin enervata ori va crede ca esti prea lipicios sau pur si simplu s-ar simti mai presus de tine. Deci asta e. nu prea multe cadouri, nu prea multe complimente. aici am gresit eu. Si faza cu trandafirul..chiar nu stiu ce sa zic dar pe mine asta m-a terminat. Te rog eu ai grija. Daca nu o cunosti de multa vreme, eu zic sa nu. Dar tu cunosti mai bine situatia ta si..doar ai grija, nu vreau sa ajungi in situatia mea. E durerors. In concluzie. poate e adevarat ca "Un trandafir pentru o fata face mai mult decat 1000 de cuvinte". Dar nu mereu.
PS:Sa nu iei in ras ce am zis eu sau ce mi s-a intamplat te rog..nici nu am putut scrie toate detaliile si tot pentru ca pur si simplu doare prea tare si nu mai pot vorbi despre asta. iertare daca nu te-am ajutat dar incearca sa iti imaginezi si sa intelegi putin

| StefanXy a răspuns:

La prima intalnire nu adu trandafiri, e cu totu ciudat dupa ar putea crede ca vrei ceva mai mult decat o relatie.