| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea mea ar fi daca la prima intalnire cu o fata ar fi bine sa-i aduc un trandafir, floare?

6 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Eu cred ca a te duce la o intalnire cu o floare,oricare ar fi ea, e un pic demodat, crede ma.adica poti face lucrul asta cand isi sarbatoreste ziua,dar pentru o simpla intalnire,nu cred ca e nevoie!
Du-te cu inima plina de iubire,ofera i un zambet,fa te placut si vb cu ea frumos,cred ca asta va conta mult mai mult pentru ea,decat o banala floare!
EA mai mult decat suficient, daca ea iti vede placerea pe buze si bucuria din ochii, in momentul cand o vezi.
Succes!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ar fi genial.nicidecum demodat. cu ce crezi ca te-ar dezavantaja daca ea va primi un trandafir? iti spun eu, cu nimic. iti va aduce si plusuri. ideea e sa nu faci o obisnuinta din asta. fetele adora florile, insa nu sa vi la fiecare intalnire cu una ca si cum ar fi accesoriu din vestimentatia ta. poti sa-i duci din cand in cand si cate o floare acasa. doar o chemi pana jos si gata. trebuie sa fi spontan, sa nu intervina rutina si nu doar aici, in tot ceea ce faci monotonia nu trebuie sa apara. cand ii dai floarea ai putea sa-i spui ca este pentru fata cu cei mai frumosi ochii din lume si daca te si saruta ii spui ca daca stiai ca va face asta pentru o floare te riscai si-i aduceai un buchet intreg.
PS:fraza asta mi-a fost recomandata si mie. si a functionat

| ionuutzuu a răspuns:

Da, ar fi un gest frumos.

| Bitzy a răspuns:

Buna! Ar fi bine sa-i daruiesti un lucru care sa te descris mai mult sau mai putin;)
Daca vrei sa ii daruiesti o floare alege un trandafir;)
Daca vrei sa ii daruiesti dulciuri alege o cutie in forma de inimiora *Milka*
http://www.yuppy.ro/comunitate/forum/view_topic/6667/.html

| romancuta02 a răspuns:

Da ar fi bine desi acest gest s-a cam pierdut si nu stiu de ce. Eu personal as aprecia gestul, considerandu-l romantic.Bafta

| ATS a răspuns:

O floare este un gest foarte frumos, nu este demodat, e clasic. Un trandafir ar fi perfect.
Daruindui o floare ii demonstrezi ca ai anumite sentimente pentru ea (nu trebuie sa fie neaparat sentimente de dragoste) si ii demonstrezi faptul ca o respecti.
O floare este ceva romantic, un gest simplu care exprima multe.
E bine sa fi modest. Crede-ma, o floare valoreaza mai mult decat nu stiu ce mega cadou extrordinar de scump.
O floare si un comportament specific unui gentilom.
Succes!