| anonim_4396 a întrebat:

Hey ! As vrea sa va intreb ceva.
Dupa o relatie de 10 luni si aproape 2 ani in care ati vorbit , spunand ca inca va mai iubiti , puteti incepe , amandoi alte relatii , fara sa va pese de celalalt , adica sa iubiti din nou , dar de data asta alta persoana ?
Chiar nu v-ar mai pasa absolut deloc de fostul/fosta ?

7 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Sincer pana nu m-as vindeca bine nu cred ca as putea sa iubesc pe altcineva si nici sa dau vreo sansa cuiva.Mi-as face rau mie si mai ales acelei persoane dandu-i sperante in zadar. Poate ca dupa ce nu voi mai simti nimic atunci voi putea putea incepe o noua relatie si sa iubesc pe altcineva.
Daca mai tinem unul la altul poate ca exista si o sansa de impacare, daca nu trebuie sa aceptem realitatea si sa mergem inainte oricat ne este de greusad.
Nu mi-ar mai pasa deloc de fostul decat daca nu as mai tine la el, daca tin automat imi va fi greusad.

| Cosmiinna a răspuns:

Aici nu e vorba ca nu iti mai pasa, dar din moment ce te-ai despartit si fiecare o ia pe cai diferite e normal sa nu stea sa planga dupa fostul/fosta. intr-adevar a fost o relatie lunga si probabil sentimentele s-au pierdut pe parcurs. sti iubirea e un sentiment aiurea nu sti cand vine si cand pleacastraight face deci mai bine traieste-ti viata!

| Lorree a răspuns (pentru Cosmiinna):

Da, a trecut deja destul timp.

| AenefLove a răspuns:

Fiecare persoana trece mai greu sau mai usor peste astfel de momente...Depinde acum si de cum percepe fiecare situatia.adica poate unul considera ca ar fi mai bine sa-si continue viata,iar celalalt inca sa mai astepte. Unele persoane trec mai usor peste astfel de momente, iar altele spera ca va mai fi ceea ce a fost... si nu-i poti impune sa se mai gandeasca la tine sau nu, sau sa incerce sa mai fie cu tine sau nu.
Succes si sper ca te-am ajutat.

| zuzualina a răspuns:

Dupa 10 luni?
poate dupa 10 zile (unii, ce-i drept)

| maya98 a răspuns:

Daca iubesti acea persoana de ce sa vrei sa fi cul alta?
nu va inteleg...dar daca simti asa nimeni nu te opreste
dar depinde cat de mult o mai iubesti pe persoana respectiva...

| Lorree a răspuns (pentru maya98):

Pai cred ca amandoi suntem foarte orgoliosi, adica nu cred sunt foarte sigura de asta. Eu am deja alta relatie si la fel si el, de fapt in aceeasi zi am inceput fiecare alta relatie. Acum suntem prieteni buni, sau cel putin asta incercam noi sa fim, dar nu stiu, chiar nu stiu ce e in mintea lui. Uneori mi se pare ca vrea sa fie ca inainte.
Nu pot sa spun ca nu-mi pasa de el, dar pur si simplu nu mai vreau nimic cu el.