| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey baieti, voi la servici va sorbiti din priviri cu femeia de serviciu? Daca da, cum reactioneaza seful? La mine a dat cu pumnul in masa sa imi revin.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Noroc ca a dat cu pumnul in masă si nu in maxilarul tau.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,o facem în birou în 3, care e problema?

| Sofer a răspuns:

Dacă arata bine. As sorbio din priviri.

| Emma30555 a răspuns:

Eu nu am văzut femeie de serviciu careia sa i se potrivească sorbitul din priviri. De regula sunt femei mai simple si învarsta. Dar daca s ar întâmplă asta de ce i ar pasa șefului? Important este sa îți faci treaba.

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru Emma30555):

La noi in firma nu ajunge oricine sa lucreze

| Emma30555 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Dar totuși o femeie de serviciu e de regula o femeie fără studii liceale și trecuta de prima chiar a doua tinerețe, sunt convinsa ca dacă ar avea aceste atuuri ar opta pentru o alt job. Cat despre sorbitul din priviri se poate întâmpla dacă vorbim de vreo frumusețe, o femeie de peste 30 de ani dacă nu are o anumita educatie, finețe, statut e cam greu sa tina pasul cu moda, cu îngrijirea pe care o femeie cu un statut mai ridicat poate sa și o ofere, chiar și la cele sub 30 de ani se aplica. O femeie pe care o sorbesti din priviri este o femeie îmbrăcată modern, fusta, haine care ii pun în evidenta corpul, probabil tocuri, cu o anumita coafura, tunsoare make up etc, o femeie de serviciu va purta o uniforma, nu va fi prea machiata sau aranjata, ce spui tu nu este posibil, sau poate ți se întâmplă ție, ești un caz aparte depinde de standarte

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru Emma30555):

La noi in firma aspectul fizic este pe primul loc, iar femeia de serviciu este o domnisoara tanara superba. Seful meu e foarte pretentios la candidati iar salariul femeii de serviciu e un salariu de mii de ori mai mare decat al unei femei de serviciu obisnuite

| Emma30555 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Pai și dacă aspectul fizic e atât de important de ce s ar enerva șeful ca te uiți la femeia de serviciu din moment ce a angajat o după frumusețe? Scenariul tău nu poate fi real fiindcă o tânără frumoasa nu ar accepta sa fie femeie de serviciu pe oricât de mulți bani i ai da. Ae găsi alte oportunități. Nici o firma, nici un manager nu ar plăti un personal necalificat de mii de ori mai bine decât e pe piața fiindcă frumusețea acele persoane nu i aduce nici un beneficiu, nu ar avea motive sa plătească acei băni. De personal care arata bine e nevoie doar în anumite domenii, modeling, moda, restaurant, cei ce lucrează cu clienți. O femeie de reviciu oricât de bine ar arata rămâne femeie de serviciu care spala podele și chiuvete, o sa fie îmbrăcată în uniforma, aranjata modest fiindcă nu are motive sa fie altfel, nu i cere postul.

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru Emma30555):

La noi functioneaza altfel lucruriile

| LordCristobal a răspuns:

Daca e sexy femeia de servici ne mai sorbim din priviri, pana la urma conteaza sa iti placa cum arata fata nu ce meserie sau status social are.

| iulia0514 a răspuns:

Dacă se uita după femeia de serviciu le zic că sunt la serviciu și că ei au fost angajați sa lucreze nu sa se holbeze la femei! In timpul lor liber pot face ce vor la lucru sunt plătiți sa lucreze nu sa se uite după femei!

| 94Lucifer94 a răspuns:

Bine că nu ai șefă, să o dea afară pe biata femeie din gelozie