| soricelulRulz a întrebat:

Hey, ce parere aveti despre relatiile de tipul "prieteni cu beneficii"? ati avut vreodata o relatie de genu? daca da, cum a fost? exista sanse ca pe parcursul timpului sa apara si sentimente?

8 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

DEpinde de la om la om.
Personal nu ma trecut prin asa situatie, dar dintr-o simpla prietenie, se poate ajunge la o noapte de iubire, sau un cumplu de indragostiti happy

| neutrino a răspuns:

O relatie din interes, asa va ramane pana cand interesul va disparea. Pot aparea sentimente de respect, dar nu de iubire. Acest tip de relatie se poarta din ce in ce mai mult.

| Oana92 a răspuns:

Eu nu cred ca poate exista asa ceva fara ca unul dintre cei doi sa ajunga la sentimente. Adica e normal sa nu ai sentimente fata de cineva cu care ai avut o aventura si atat, dar in cazul asta aventura se repeta de n ori.

| e7d7n7 a răspuns:

Da,am şi acum.
La mine nu au apărut sentimente, nici din partea mea nici din partea fetei.

| soricelulRulz explică (pentru e7d7n7):

Imi poti spune si de cat timp functioneaza relatia te rog?

| e7d7n7 a răspuns (pentru soricelulRulz):

Cam de 3 luni jumătate.

| Ayenam a răspuns:

Salut, n-am trecut prin asa situatie dar daca-ti urmezi interesul si nu te atasezi de persoana respectiva nu vad de ce ar aparea sentimentewinking

| Ayenam a răspuns:

Salut, eu personal n-am avut o relatie asemantoare dar ma gandesc ca daca faci asta doar pentru interesul tau si nu te atasezi de persoane respectiva nu va de ce ti-ai forma sentimente pentru ea.
Sfat: urmeaza-ti cariera dupa femeile