| anonim_4396 a întrebat:

Hey cum pot sa fac un baiat sa ma placa adica eu la scoala ii arat cu totul alceva ii arat ca sunt o fata dura care nu-l intereseaza si nu stiu cum sa ii arat ca il plac plz ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Buna seara crysy :-) In primul rand vreau sa iti spun ca tu stii deja raspunsul la intrebarea care te framanta,insa nu ai curajul sa faci asa cum iti spune inima sa o faci,de teama ca ceilalti poate vor rade de tine,sau pur si simplu iti e rusine :-)
Vrei ca acel baiat sa te placa pentru ceea ce esti TU cu adevarat?
Atunci FI TU INSUTI! Si cand spun asta,ma refer la a face ceea ce iti spune INIMA sa faci,nu CREIERUL! Creierul nu iti spune decat ce a fost invatat: Nu am cum,nu pot,nu se poate,nu am voie, ce vor crede ceilalti despre mine? cum sa fac asa ceva? si alte scuze care te trag inapoi si nu te lasa sa iti traiesti viata asa cum iti place tie,si te-ar face cu adevarat fericita!
In al doilea rand, simplul fapt ca ai pus intrebarea aici pe TPU,arata ca ti cu adevarat la acel baiat. Daca tu ai fi fericita cu acel baiat,stiind ca e iubitul tau,sau oricum doresti tu sa fie relatia intre voi, atunci fi TU, originala si autentica.Nu asa cum ai fost invatata ca e bine,sau ca "asa se face".
E imposibil sa fi autentica, sa fi originala, atunci cand tu procedezi asa cum iti spun altii ca e bine sa faci.Nimeni nu stie mai bine decat tine ce simti CU ADEVARAT pentru acel baiat,decat TU INSUTI happy
Nu iti fie teama sa il iei pe baiatul ala deoparte,si sa incepi o conversatie in genul: Salut! Imi place mult felul tau de a fi(de exemplu) si m-am gandit sa facem cunostinta!
Si daca il cunosti deja, atunci dai bice big grin Vorbeste cu el, si ajuta-l sa te inteleaga asa cum esti TU cu adevarat.FI LIBERA si spune ce simti! Inima ta 100% vrea sa faci asta! Insa creierul iti spune lucrurile negative care le-ai invatat pe parcursul vietii :-)
Iti doresc o zi superba in continuare si mult mult succes in ceea ce faci :-)
Sper ca te-am ajutat,si daca merit, sa primesc o funda tongue Daca mai ai intrebari, poti sa ma contactezi la id-ul : star_child2011@yahoo.com

| diminutiv a răspuns (pentru l1t7leb0y19):

Bai, ticule, vai capu' tau! Dar traiesti in basme. Ai scris mult, prost si fara rost. Cred ca nici tu n-ai inteles ce-ai vrut sa subliniezi pan' la urma. Puteai sa explici in 2 cuvinte, nu in romane.

| l1t7leb0y19 a răspuns (pentru diminutiv):

Daca tu ajuti lumea doar pentru o fundita afurisita, nu te complica :-) Spre deosebire de tine,atunci cand dau un sfat, scriu detaliat si cat pot eu de bine,sa dovedesc ca am dreptate! Si daca MERIT,primesc fundita pe drept:-) Explic si detaliez raspunsul meu,nu dau cateva cuvinte aruncate acolo in scarba cum fac multi multi de pe site-ul asta si se asteapta la o fundita.P.S: Eu ajut lumea pentru ca imi place si pentru ca VREAU. Lasa funditele,si raspunde cu inima, nu cu egoism!
Nu e treaba ta cat scriu, multe din "romanele" pe care le-am scris, au fost din inima, si au ajutat foarte multe persoane! Atat virtual cat si real :-)
Iti doresc o zi frumoasa in continuare!

| diminutiv a răspuns (pentru l1t7leb0y19):

Legat de intrebarea ta, raspunsul meu a fost doar o parere. Nu inteleg ce treaba are fundita cu ce-am zis eu, nene? Caca-m-as in fundita ta! laughing Si pan' la urma: ce dracu-i aia fundita? Si la ce ajuta? Tine macar de foame?

| l1t7leb0y19 a răspuns (pentru diminutiv):

Daca stiai macar sa vorbesti frumos,poate reuseai sa ma convingi ca e ceva de capul tau! Dar la limbajul pe care il folosesti,si la restul raspunsurilor pe care le dai celorlalti membrii TPU, care chiar au nevoie de ajutor, dai de inteles ca nu iti prea folosesti capul(care trebuie).
Cand cineva imi spune "vai, dar mai ia o pauza, munceste mai putin, nu te supara pe ce a zis acea persoana, etc" eu ii spun "n-am timp de astfel de prostii, eu am o misiune in viata".
Asa ca...Au revoir :-) O zi buna!
P.S: Fata asta are nevoie de sfaturi la intrebarea asta,nu de limbaj de om lipsit de creier injurand si vorbind in ultimul hal!
Crysys, as aprecia sa imi lasi o parere despre sfatul meu, daca intr-adevar te-a ajutat! Iti doresc o zi superba!

| diminutiv a răspuns (pentru l1t7leb0y19):

Esti tare plictisitor, sincer. Ai niste texte in tine fara pic de inteles.

| Clarissaaz a răspuns (pentru l1t7leb0y19):

Sa sti ca sfatul tau m-a ajutat enorm mersi multkiss

| l1t7leb0y19 a răspuns (pentru Clarissaaz):

Hehe big grin Romanul meu te-a ajutat se pare big grin Ma bucur tare mult :-)
Ma bucur tare mult ca te-am putut ajuta. Daca ai si alte intrebari si doresti sa mai vorbim, ai id-ul meu si ma poti contacta! Iti multumesc frumos pentru apreciere! Iti doresc o seara superba in continuare si mult succes in tot ce faci!

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Comportamentul tau este scutul tau de aparare impotriva celorlalti.
Daca il placi,va trebui sa lasi putin mai jos "scutul" asta,in ce il priveste.
Ai putea sa-l privesti,sa-i zambesti,sa-i vorbesti,sa-l intrebi zeci de lucruri legate de scoala(ce am avut la mate,ti-ai invatat la romana,ai un pix rosu,etc),sa-i dai sau sa-i ceri id,fb astfel incat sa-i dai ocazia sa te cunoasca cu adevarat!
Fii sigura ca nu va ramane insensibil la semnalele tale si,daca te place, va incepe sa banuiasca ceva.
De la banuiala pana la fapte, nu e decat un pas!
Curaj si mult noroc!happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai in primul rand fi tu insati. atitudinea asta dura nu prea il lasa pe el sa se apropie de tine.