| MeGustaTeGusta a întrebat:

Hey, de ceva timp iubitul meu este distant cu mine. desi ne vedem la scoala (in afara scolii-niciodata ) el nu mai este asa afectiv cu mine. nu ma mai imbratiseaza, nu ma mai saruta... doar foarte rar pe obraz, nu prea ma mai tine de mana. si cu toate astea, imi spune mereu ca ma iubeste, imi face complimente, imi da mesaje, ma suna. eu ce sa inteleg? crying doar acusi se termina scoala si nu sunt prea multe sanse sa ne vedem in vacanta straight face ( eu vreau sa ne vedem, dar el nu din diverse motive). si desi nu i-am spus, eu cred ca in situatia asta o sa ajung sa ma plictisesc de o astfel de relatie sad voi ce ziceti? sa las timpul sa treaca in speranta ca isi va reveni, sau sa devin si eu distanta, pana cand isi va da seama ca asa nu mai merge? mentionez ca suntem impreuna de un an si jumatate, si chiar nu vreau sa il pierd. dau funda! big grin

6 răspunsuri:
| jubike a răspuns:

Pai,ori te inseala, ori are o problema grava sau mai mult, sau numai e interesat de relatie. Decat sa devii distanta pentru ca el e deja detsul de distant, ti-ai face rau singura si nu ai rezolva nimic. Mai bine vorbesti cu el si il intrebi "ce se intampla cu el in ultima vreme de e asa distant cu tine" vezi ce-ti spune si in functie de raspuns decizi!

| neutrino a răspuns:

Vrei, nu vrei, relatia voastra e gata, s-a consumat fara sa straluceasca!

| OoBunnyoO a răspuns:

Persoanele implicate intr-o relatie dupa un timp, se distanteaza. Este normal. Incearca sa discuti cu el si sa ii spui ca ti se pare ca s-a distantat si ca te deranjeaza. Vezi ce zice, cum reactioneaza. Poate are probleme sau alte lucruri care ii stau pe cap. Nu ai de unde sa stii pana nu vorbesti cu el. Daca te vei comporta si tu la fel ca el nu o sa ajungeti prea departe.

| NnDWtf a răspuns:

Odododo ii place de altcineva. Argument?
Iti spune ca te iubeste si nu iti arata, pentru ca nu poate, pentru ca se gandeste la altcineva.

Răspuns utilizator avertizat
| AncaEu a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el. Poate are vreo problema grava sau nu mai simte nimic pentru tine. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el.