| stefania_1130 a întrebat:

Hey! de la o vreme ma simt foarte in plus in toate grupurile in care ma aflu inclusiv in familie.Am o stare foarte nasola.Sunt cu moralul la pamant.Si nu mi'e gandul decat la baiatul pe care l'am vazut de 6 ori cam asa.Ne cunoastem dar nu stiu cum sa intru in vorba cu el.De cate ori ne vedem ne salutam...doar atat... ce sa fac?

3 răspunsuri:
| cristi11cristian a răspuns:

Buna

toti suferim de patima iubirii atunci cand ni se iveste ocazia, totul e sa stii cum sa il ademenesti!
Pentru inceput incepe prin a te informa nitel de el (ce ii place pe plan personal)dar sa nu fie suspiicios adica ca el sa realizeze! mai apoi incearca sa frecventezi "din intamplare " un loc care si el il frecventeaza! aranjeaza-te cat mai cool in special in prezenta lui si pentru a te face remarcata -dar nici prea remarcata -sa fie o imbinare intre stil si dementa -! iar mai apoi incearca sa-il surprinzi prin ceva care stii ca-i place (dar totusi nu stii), si in final incearca prin al tine cat mai departe (dar nu prea departe ) nu-i da senzatia ca te poate avea doar dintr-o bataie de degete (lasa-l sa fiarba nitel), analizeaza-i gesturile directe sau indirecte (bineinteles fara sa il lasi sa observe) iar daca te includ cat mai des, inseamna ca ai dobandit deja ce iti doreai! acum va ramane la atitudinea fiecaruia dintre voi sa faca pasul (dar pentru record lasa-l pe el )...

succes.si sa mi spui ce se intampla!(glumeam)

| gabrielgypps a răspuns:

Pai daca va cunoaste/ti e destul de simplu. ii ceri un favor, sa te ajute cu ceva, o tema, caratul unei sacose, etc, barbatii adora sa sara in ajutor, in acest timp, incepi conversatia. orice este bun ca discutie. ultima data il intrebi cum poti sa-i multumesti pentru ajutor.sii ii ceri numar in caz ca mai ai vreo problema...

| hollylollypop a răspuns:

Te simți în plus pentru ca gândul iți zboară la problemele de relație! In primul rând, încearcă sa te integrezi din nou în grupuri fa-i sa se simtă bine în preajma ta: amuza-i, ajuta-i, consolează-i dacă au vreo problema, spune-le chestii de genu: "hey! îmi place cum ești îmbrăcat/a!".
Acum trecem la capitolul băieți! Deci când te întâlnești cu el și va salutați, fa-ți curaj și cere-i id-ul de mess. Apoi fa-i mai multe apropouri de genu "hey! îmi plac blugii tai" și el îti va face un compliment și-și va da seama ca ar putea exista o relație intre voi doi. Trebuie sa deveniți foarte buni prieteni apoi, dacă el nu face "primul" pas, fa-l tu: mergi la el și spune-i: "îmi place de tine! ești cool". Daca el te place, veți fi un cuplu, dar dacă nu asta e...trebuie sa-ți asumi mereu un risc în absolut tot ce faci! Sper ca răspunsul meu iți este de ajutor! Succes!