| Pissy a întrebat:

Hey! :*. De revelion in timp ce nu era nimeni de fata m`am sarutat cu cel mai bun prieten al iubitului meu care ma place dinainte sa-l cunosc pe iubitul meu.ne-am sarutat de vreo 15 ori.ne intalneam la bucatarie sau la baie cand nu era nimeni atent.Astazi mi-a zis ca el tine de mult la mine si ca nu s`a bagat pentru ca sunt cu prietenu` lui.Si eu il plac, dar nu ma pot desparti de iubitul meu.In afara faptului ca sunt de 5 luni cu el, am facut`o si tin la el enorm, dar parca ma indragostesc de prietenu` lui. Ce sa fac?:-s

Răspuns Câştigător
| AnaGabitza95 a răspuns:

Hmm. din start acest baiat nu mai poate fi considerat cel mai bun prieten al iubitului tau.
e aiurea faza ca ai facut`o cu el :-s
ai grija sa nu ti se para ca te indragostesti de baiatu`asta. e posibil sa fie doar o atractie pe moment.
mai bine ai grija de relatia ta si incearca sa-l eviti pe baiatul asta. gandeste-te ca ai sa strici o prietenie frumoasa, dar si o relatie. si pentru ce? pentru niste senzatii tari.

bafta :*:*
la multi ani si un an nou fericit :*

16 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu te mai juca cu focul! Daca-ti iubesti prietenul, nu te mai saruta cu altii!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu-i meriti pe niciunul dintre ei. Mai bine ii lasi in pace.

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Parerea mea este ca daca vrei sa iti pastrezi relatia trebuie sa te indepartezi de prietenul lui. nu te poti juca cu sentimentele amandurora fiindca risti sa ii pierzi de aman2... gandeste-te bine, merita sa renunti la o relatie serioasa pentru a incerca sa intri in alta relatie in care nu sti cum o sa te simti? asta depinde de tine...

| sofia_8041 a răspuns:

Pai in primul rand faptul ca ai facut-o cu prietenul tau nu e un motiv ca sa ramai cu el. S-ar putea ca ceea ce simti pentru prietenul iubitului tau sa fie doar pasiune pure care se va stinge dupa cateva intalniri.
Oricum sfatul meu este: i-a o foaie de hartie si imparte-o in doua scrie pe o parte de ce vrei sa fi cu x si pe cealalta parte de ce sa fi cu y. Poti de asemenea sa-i ceri o pauza iubitului tau si de asemenea pentru cateva zile sa nu vorbesti nici cu prietenul iubitului tau.Si vezi de care ti mai dor si la care esti dispus sa renunti.
Oricum trebuie sa te decizi pentru ca sti cum se spune" cine fuge dupa 2 iepuri nu prinde nici unul". Succes si un an nou fericit.

| BlueHusky a răspuns:

Dragostea nu se exprima in cuvinte, "ea" se simte. Fa ceea ce simti... sau deja ai facut. Exercitiu de imaginatie : Cum ar fi sa ii spui "iubitului" tau ce ai facut? Ia ceea ce vrei nu ce ti se da... traieste, invata, gresete, uita si iarta.Have fun.

| Douapunccteunics a răspuns:

Nu-l lasa pe iubitul tau deoarece faza cu prietenul e trecatoare si eu am patit m-am atasat cam o saptamana. de prietenul iubitului dar daca nu l-am mai vazut si l-am evitat mi-a trecut poti incerca macarhappy

| biBii07 a răspuns:

In momentul de fata alergi dupa doi iepuri si de cele mai multe ori se intampla sa nu te alegi cu nici unul. Insa ramane la latitudinea ta daca vrei sa lasi o relatie de 5 luni pentru 15 saruturi si niste minciuni probabile, ca vrei sa iti vezi in continuare de relatia ta, sau ca vrei sa ramai in continuare la relatia ta dar in acelasi timp sa ai o aventura cu prietenul iubitului tau, aici depinde si de temperamentul tau si de ceea ce cauti. thinking dupa parerea mea atat prima cat si ultima pot fi urmate.

| dydyyyy a răspuns:

Este cel mai urat pentru o fata sa se conbine cu prietenul iub ei. o sa fii considerata o fata usoara...si ce o sa faci o sa stai si cu ala o sa te desparti apoi il iei p urmatorul si asa nu ajungi nicaieri.imagineaza-tio cum o sa se vb de tine in grupul lor de prieteni...

si cel mai bun prieten al iub meu a incercat asta dar eu i-am zis iub meu si ma apreciat de 1000 de ori mai mult.asta e parerea mea.succes!

| Gorillaz a răspuns:

Esti...fenomenala laughing ok e clar ca esti atractiva, si te simti atrasa, recunosc si mie imi plac mai multe fete tongue dar nu sunt oricum cu niciuna rolling on the floor, iar de tinut, tin la mai multe fete, si pot sa zic ca si eu ma intreb ce sa fac... de aceea las timpul sa treaca, uneori descopar ca a fost doar pe moment totul,,, oricum nu te juca cu ei, au si ei sentimente sau cel putin scopuri, asa ca atentie!

| AnaGabitza95 a răspuns:

App. cati ani ai?

| ingerash_8177 a răspuns:

E o situatie cam complicata crede-ma. pana la urma va trebui sa alegi pe unul dintre ei. ghideazate dupa inima ta :-X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa amani cu al 2 lea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea sa faci comparatii si sa vezi unde e mai bine pentru tine.Cu iubitul tau ai deja o relatie stabila bazata pe incredere unde lucrurile sunt deja dezghetate, iar cu asta de la revelion e senzatia aia de nou, carne proaspata care iti da placere.

Am trecut si eu prin ceva de genu si eu iti spun ca ai sa regreti daca ai sa te desparti. Sfatul meu este sa ramai in continuare cu iubitul tau, sa ii spui ce-ai facut si sa privesti obiectiv. multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate observ esti cam proasta.Esti usuraticalaughing pentru ca esti doar de 5 luni cu iubitul tau si deja ti-ai traso' cu el si mai esti si nesimtita ca il inseli pe iubitul tau cu cel mai bun prieten al lui. Sfatul meu este sa ii lasi pe ama2 in pace pentru ca nu ii meriti si nici prietenul iubitului tau nu merita prietenia lui. TE PUP PISI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, asta inseamna ca l.ai inselat pe prietenul tau si nu cred ca tie ti.ar fi placut sa fi inselata, eu cred ca ar trebui sa renunti la prietenul lui daca nu vrei sa. i pierzi. Daca el ar fi fost un prieten adevarat, nu ar fi facut asta.

| gabys a răspuns:

Dupa mine cel mai intelept ar fi in primul rand sa iti reconsideri atitudinea fata de prietenul tau, daca chiar ti-i la el cu adevarat si daca esti multumita si implinita de relatia pe care o ai cu prietenul tau(inclusiv cea sexuala). Cat despre atractia dintre tine si prietenul prietenului poate fii doar o atractie trupeasca/fiziologica(arata el bine, arati tu bine) pe scurt un foc de paie happy Nu mai mentionez de consecinte...:-ss (ce s-ar intampla intre cei doi prieteni). Si pe viitor AUTOCONTROL!