| sorina18 a întrebat:

Off sunt intr-o situatie cam dificila sad A inceput sa imi placa de un prieten de al meu,nu stiu cum s-a intamplat dar a inceput sa imi placa mult de elsad.Mai devreme am fost pe afara cu el si cu alti prieteni si tot dadea sa ma sarute si eu nu vroiam si pana la urma ne-am sarutatsad.Numai la acel sarut ma gandesc de cand am intrat in casacryingsi nu e bine ceea ce fac pentru ca eu am o relatie de aproape un an si imi place de amandoisad. Iubitul meu s-a distantat de la un timp fata de mine,numai sta cu mine, ma evita si sta numai cu prieteniioh go on... poate si de asta am inceput sa ma indragostesc de prietenu acesta al meu.
Ce sa fac?sadchiar nu stiucrying
Fara raspunsuri jignitoare si in bataie de joc, va rog multhappy

6 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Ooopssy hmm nasol, ai calcat stramb, dar n-are nimica, trece pana o sa te mariti! paii mai Mammi, vb cu prietenul tau de un an, si zi ca daca nu face ceva in legatura cu asta, zii k o sa te indragostesti de altul! Sau poti sa ii dai papucii si sa ii zc, sa invete sa nu te mai plictiseasca! Nu stiu! Sa fi cu Minte! Si sa ma chemi la nunta!

| Picasso a răspuns:

Hellolo, uite ma bag si eu in seama cu tine cu jabhca! Mai tie acum ti-ar placea sa ai un prieten si sa te plictiseasca enorm sa stai cu el doar cu dragul ca "exista iubire, si ca sunte-ti de 1 an" Poate sa stea cu cine vrea ea! Daca el e balalau si nu stie sa o aprecieze o pierde! Nu cred ca e maritata! Mi-a promis mie k o sa ma keme la nunta! Ar trebuii sa fiti m smechere ca noi! Voi alea rebele...smug Si logic ca prietenul ala cu care s-a sarutat, nu ala cu care s-a saturat, il doare in basca daca are prieten sau nu! Nici pe mine nu m-ar interesa, atata timp cat nu o tine bine langa el! Poate are treaba cine stie! asa ca sa lasam fideluta deoparte atata timp cat nu are inelul pe mana si boufriend`ul ei e plictisitor! Scuza-mi nesimtire tongue blushing si cei 7 ani de acasa, i-am uitat acasa! :*

| Clarity a răspuns:

Vorbeste cu prietenul tau serios despre ceea ce simtiti, si ce a insemnat acel sarut pentru amandoi. Si dupa aia incerci sa i-ei o decizie in privinta asta, dar cu amandoi nu o sa poti sa ramai. Iti zic eu cum ti-a zis ceea de mai in jos, o sa ramai singura.
Gandeste-te bine la ceea ce o sa faci, nu ii timp de greselii, poate ceea ce a fost intre tine si iubitul tau ii de mult gata, numa ca nu ti-ai dat seama inca de asta. Decizia ii doar a ta.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubesti doi baieti, alege-l pe ultimul (prietenul tau) deoarece daca il iubesi pe primul nu te indragosteai de al doileahappy

| sweetcassie a răspuns:

Sorina, am fost intr-o situatie asemanatoare... Aveam iubit, si "imi placea" si de un prieten de-al meu, si am facut cea mai mare greseala din viata mea:am fost cu amandoi deodata. DUpa un scurt timp mi-am dat seama ca pentru prietenul meu simt doar o simpatie, dar era prea tarziu... Mi-am pierdut iubitul, prietenia cu acel baiat, si mai o prietena pe langa asta. Parerea mea este sa nu incerci niciodata sa transformi o prietenie in dragoste, pentru ca nu va merge. Tu poti sa faci cum vrei dar nu stiu daca va iesi ceva. Poate ai sa regreti mai tarziu si ai vrea sa te intorci la iubitul tau, si poate atunci el nu o sa te mai vrea.Gandeste-te bine!

| gabrin a răspuns:

Exista mai multe perioade din viaţă, ei bine el a trecut la următoarea si după părerea mea sa consultii cei mai bunii prieteni sau prietene.Cel mai bine e să consulţi pe cineva care a trecut prin asta!