| Elena843 a întrebat:

Hey
Imi place de un baiat e in clasa cu mine deci pur si simplu il ador.Ii place de o fata mai mica cu 1 an decat el dar ei nu ii mai place de el lui nu stiu nu cred. ..Ma gandesc in fiecare seara la el chiar il iubesc.ma gandesc cum ar fi sa fim impreuna

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Asa, si?

| vocea a răspuns:

Toată lumea se plânge de timiditate şi că le este ruşine să vorbească cu un băiat/fată faţă-n faţă. Iar voi nu faceţi altceva decât sa incurajaţi convorbirile prin intermediul internetului.
Dacă vrei poţi să-mi iei in considerare sfatul, dacă nu, nu. E treaba ta! Dar ascultă-mă bine!
O fată dă de inţeles că-i place un băiat atunci când:
-se joacă cu părul
-îşi trece degetele prin păr des
-face bucle pe deget
-se aşează lângă tine
-se uită la tine mai des decât de obicei
-are privirea "aceea"
-îţi zâmbeşte
-te atinge fără motiv
-îşi muşcă buzele
- se uită des in reflexia telefonului
- îşi scoate oglinda şi se aranjează
-îşi aranjează hainele şi incearcă să scape de scame imaginare
-îşi atinge gâtul
-râde mult şi exagerat
-este exuberantă şi energică, plină de viaţă

| AlexCristi97 a răspuns:

Vocea ar trebui sa raguseasca deoarece iar raspunde mult si prost. Nu trebuie sa stai cu lista de "must do" langa tine si sa faci tot felul de gesturi stereotipice sa ii dai lui de inteles ca il placi. Daca ai undeva la 15-16 ani sau mai putin, acel tip oricum nu se va prinde de gesturile tale. Calca-ti pe orgoliul feminin de a astepta sa fii abordata si scrie-i un mesaj, invita-l la un suc (ca nu-i vreme de plimbari). Cand te intalnesti cu el, fii naturala. Gesturile care iti dau de gol sentimentele vor veni de la sine, nu trebuie sa fie ceva actorie ostentativa. Oricum daca veti fii dor amandoi undeva, cu siguranta va simti ca il placi. Mie chiar imi place la nebunie sa fiu abordat de fete si sa nu fac eu primul pas.

| Stefanismyname a răspuns:

Aproprie-te de el,du-te la el la banca, vorbeste cu el, pune-i intrebari, cand il vezi ca se duce la magazin du-te si tu cu el, fii cat mai aproape de el