| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, am o dilema care m-a dat peste cap, nu mă pot concentra, m-am împiedicat și am scăpat cafeaua și biscuiți pe jos, șeful a văzut și a început sa îmi facă semne. A venit și femeia de servici sa mă ajuta dar șeful i-a zis sa nu mă ajute ca și eu am doua mâini.

Hey lume, am observat în ultima vreme ca foarte multa lume care s-a căsătorit imediat după liceu, în prezent divorțează. Vorbim de relații de 10, 9, 8 ani și de anii cei mai prețioși ai unui om pe care ii reprezintă studentia. Voi va imaginati ca ei când au început facultatea au intrat deja în mrejele responsabilitatiilor unei casnicii și automat libertatea lor a fost privata? Pentru ca nu puteai sa mergi în club cu colegele sau la chefuri în cămin dacă ești căsătorit pentru ca nu are farmec. Oare ce simt oamenii ăștia dupa ce divorțează la 35-40 ani când realizează ca și-au ratat tinerețea din cauza unei casnicii care nici măcar nu a ținut? Ce am mai observat este ca după ce divorțează majoritatea ies în club, se distrează, cred, regreta maxim și acum vor sa recupereze timpul pierdut. Iar de o noua relație ce sa mai spunem, la varsta aia nu mai poți emite pretenții, toți care ii găsești disponibili sunt ori divorțați ori mai au și câte un copil. Ce părere aveți? Eu spun ca viață are etapele ei iar tinerețea trebuie prețuită, mai ales studenția, cu ea nu te mai întâlnești veci. Căsătoria nu e pe viață, dar consecințele cauzate de căsnicie rămân traume pe viață.

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Da frate, mai bine sa fii singur si sa iti traiesti viata pe timpul studentiei, mai iti strabat fetele cearsafurile etc.

| Lukasssz a răspuns (pentru Lukasssz):

FI* ....Site-ul a corectat gresit

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părerea ta. Lumea este așa cum ni se pare.

| Sofer a răspuns:

Cunosc 3 persoane ce mi-au fost colegi la liceu care s-su căsătorit și au copii și le merge bine căsnicia.

| GeorgeCazan a răspuns:

Uite eu nu am fost însurat în vremea studenției și nici după mult timp. Dar sincer mi-as fi dorit să fi fost căsătorit de atunci.
Genul ăla de distracții, pe care le amintești, si pe care le-am bifat si eu din greu, sunt egal cu 0, dacă ai o căsnicie fericită.
Dacă ești cu femeie care nu te completează, atunci e cel puțin nasol să zic; boală lungă, moarte sigură sau divorț în cazul de față.