| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Ma gandeam sa petrec Pastele cu iubitul meu (cu care sunt de 3 luni si ceva). Duminica mergem la gratar. Vin si prietenii lui (baieti si fete).
Totusi, e ceva care ma retine...Adica, am incredere in el si nu cred ca s-ar purta "nepotrivit", dar totusi...straight face
Nu stiu ce sa fac, mi-ar placea sa ma duc...Ma puteti ajuta cu un sfat?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NataliaElena22 a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu aceasta incredere..sunt persoane care stau ani la rand impreuna si la un moment dat realizeaza ca nu se cunosc deloc.
Ca sa te simti tu mai in siguranta ia si frati/surori daca ai cu tine, sau prietenii apropiati. Cred ca daca are ganduri d'astea cu tine o poate face si in alta parte, nu de paste. Bafta si paste fericit!

10 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Dacă aveți prieteni comuni, e ok.

| Exilee a răspuns:

Tu ''petreci'' Pastele in cinstea Mantuitorului care Si-a dat viata pentru tine si a Inviat a treia zi? Sau crezi ca o ''petrecere cu prietenii'' este mai important decat Iisus Hristos?

| ShadowGhost a răspuns (pentru Exilee):

Ok.ei bine,drept sa iti spun, poti sa stai Tu in Biserica in patru labe si sa te rogi, sa te inchini, sa mai stiu eu ce. Daca omul vrea sa se duca la gratar cu iubitul, atunci nu vad care este problema ta! SI in al2-lea rand, Iisus Hristos nu iti cere sa nu faci nimic de Paste, adica eu cel putin nu am citit nicaieri ca cere el asa ceva. Daca vrea sa dea petrecere, da si punct.Care e treaba?

| Exilee a răspuns (pentru ShadowGhost):

Asa e. Aceasta sarbatoare ar trebui petrecuta intru' Domnul Iisus Hristos. NU. Doamne, nu criticam, nu judecam pe nimeni straight face. Eram doar curios.
Ce este oare mai important? Sa petreci si sa te distrezi pentru Domnul Iisus Hristos sau sa uitam iarasi de El? Noi avem liber-arbitrul. happy

Sa aveti sarbatori fericite, va doresc din suflet happy.

| anonim_4396 explică (pentru Exilee):

Pai si cum crezi tu ca trebuie sa "petrec" in cinstea Mantuitorului?
In ziua de Paste, trebuie sa fii fericit, inconjurat de persoanele iubite (familie, prieteni etc.). Fiind Invierea, normal este sa sarbatoresti si sa te bucuri, nu?
Eu cam asa vad lucrurile; e doar parerea meahappy.

| Exilee a răspuns (pentru anonim_4396):

Sarbatori fericite happy

| anonim_4396 explică (pentru Exilee):

Multumesc. Sarbatori fericite si tie!happy

| madalinamadu a răspuns:

Dupa trei luni ar trebui sa il cunosti destul de bine. Daca ai incredere in el nu cred ca ar fi vreo problema.Si apropo, ai fi mai bine daca aveti in acel grup de prieteni si prieteni comuni.happy

| yourprincess a răspuns:

Dupa parerea mea, daca tot vrei sa mergi, ar trebui sa iei cu tine si niste prietene/prieteni de-ai tai!

| Alexxxss a răspuns:

Du-te dar daca asi fata as luat pe cineva cu mine totusi cine stie ce prieteni are iubitul tau poate se imbata si kn stie!