| maria1992 a întrebat:

Hey! ma numesc lorena si va scriu de pe contul verisoarei mele. am si eu cateva intrebari. Prima, de ce este necesar un consult ginecologic dupa primul contact sexual? Se poate intampla ceva daca il amani cu 2, 3 ani? Daca esti minora iti poti face un control ginecologic fara sa afle parintii? DAk da, de la ce varsta? Ms anticipat!

4 răspunsuri:
| Octavutzu a răspuns:

Nu este neaparat necesar un control ginecologin, este indicat dar nu neaparat folositor, un control ginecologic fara sa afle parinti ar fi cam greu de facut. Dar totusi stai linistita nu e ceva obligatoriu deci poate astepta pana te faci majora sa il poti face si singura tongue. Ai grije de tine :*

| Sin a răspuns:

Este necesar un control ginegologic cand esti activ sexual.

| Mariaa a răspuns:

Pai daca esti minora si ti-ai inceput viata sexuala, ai nevoie de un consult ginecologic, mai ales daca nu te-ai protejat.
Vorbeste cu parintii tai, si ei iti vor spune ce sa faci happy

| Creatza_4434 a răspuns:

Eu primul consult ginecologic l-am facut la 16 ani si fara acordul parintilor. Aveam niste dureri groaznice de burta si medicul de familie mi-a dat o trimitere la ginecologie(cu toate ca nu imi incepusem viata sexuala). Deci, se pot face si fara acordul parintilor.