| OlariuRoland10 a întrebat:

Hey prieteni,de ceva timp umblu dupa o fata,ne intelegem excelent,dar de fiecare data cand i spun ca vreau sa fiu cu ea impreuna imi zice ca nu poate ca ma considera ca un frate...
Nu vreau sa o pierd, oare ce e de facut?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate in asemenea situatii nu poti sa faci practic NIMIC si asta dintr-un simplu si unic motiv : atractia SENTIMENTALA nu este reciproca iar din partea ei lipseste cu desavarsire. In mentalul ei pentru ea tu esti si vei ramane un prieten bun si de nadejde la care poate apela oricand cu incredere, caruia ii poate destainui fara teama secrete mai mult sau mai putin intime, de la care poate sa ceara sfaturi sau ajutor, fiindca ea de fapt are convingerea si probabil ca te considera ingerul ei pazitor. Doar de tine depinde daca vei putea accepta sau nu un asemenea rol/ sarcina. big grin

| petitconseil a răspuns:

S-o ignori total.Sigur o va durea.De ce sa pierzi timpul cu ea, daca nu-si doreste mai mult? Ai de gand sa fii pelerina ei de ploaie pe vreme rea? Sau umarul pe care sa planga dupa altul? Ia ignor-o, fa-te indiferent sa vezi ce se intampla.Fii barbat, arata-i ca nu stai la mila ei pana se hotaraste daca vrea mai mult sau nu.Gandeste-te ca pierzi timp din viata ta asteptand dupa ea si nu are rost.Succes!

| DroIja a răspuns (pentru petitconseil):

După cum zice și PetitCostel, nu are rost să întreții ceva care știi că mai încolo îți va displăcea. Gândește-te cât disconfort îți va aduce când va începe să discute cu tine despre un alt bărbat.