| FurMoon a întrebat:

am 14 ani si azi a venit la mine acasa un prieten foarte bun(ne cunoastem de la gradinita).Nu mi-a facut niciodata avansuri sau ceva, si nici un semn ca m-ar place, dar azi am inceput sa glumim despre chestii legate de sex.Stateam pe canapea si a venit spre mine si a vrut sa ma sarute,dar l-am refuzat, apoi a incercat de mai multe ori sa ma pipaie pe sani si pe fund, si eu tot l-am refuzat pana a plecat.Intrebarea e:ar trebui sa-l las sa faca ce vrea cu mine? Adica, eu tin la el, poate mai mult ca la un prieten dar ...eu mi-am propus sa o fac dupa casatorie.Stie chestia asta.Mi-e cam frica, nu vreau sa-l pierd...Help?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai reactionat foarte bine, si ar trebui sa fii mai hotarata in ceea ce priveste sexul. Daca simti ca trebuie sa cedezi in fata fiecarui prieten, ai sa ajungi sa se imprieteneasca baietii cu tine doar pentru ca au auzit ca te lasi usor, si chestia asta o sa-ti distruga toata viata, in scurt timp vei fi renumita pentru asta. Revino cu picioarele pe pamant, pana n-ai sa faci ceva ce ai sa regreti toata viata. Prima data nu trebuie sa o faci cu 'oricine', si mai ales, nu la varsta asta. Baietii vor incerca permanent sa te convinga, sa nu cedezi niciodata in fata unui 'oarecare'.
Asta ti-o spun eu ca baiat, la 21 de ani, dupa ce am avut de-a face cu destule fete, mai 'usoare' sau nu.
Pentru baiat e o nimica toata, dupa aia s-ar putea sa se distanteze de tine, si sa te faca de rusine, povestind apropiatilor ce a facut cu tine.

| PedoBarbie a răspuns:

Eşti mică, nici măcar nu sunteţi împreună. Deci nu.

| Hash001 a răspuns:

Fetito, ai 14 ani si ti-e gandul la asta. Vrei ciocane? Mai incolo pe la 16-18 ani

| FurMoon explică (pentru Hash001):

Mai citeste o data...Am spus ca am de gand sa o fac dupa casatorie.Si inca ceva, stii sa raspunzi la intrebarea pusa, sau esti troller din acela care doar se baga in seama degeaba?

| Prea_Mult_Vorbesti_1989 a răspuns (pentru FurMoon):

Fa ce simti si fara regrete, aici multi iti pot spune multe, dar tu stii de fapt care e adevarata poveste si ce simti in interior!

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Nu sunteti impreuna, sunteti doar prieteni... Parerea mea este ca mai intai ar trebui sa va dati seama de sentimentele pe care le aveti unul pentru altul, apoi sa formati un cuplu, si mai tarziu incepeti cu chestii de genu asta. Ai 14 ani, cred ca ar trebui sa mai astepti. Oricum parerea mea

| SpeșălGirl a răspuns:

Daca tii la el,puteti fii impreuna, macar sa incerci, sa vezi cum e. Daca te deranjeaza ca te pipaie, ii poti spune politicos.Dar daca nu iti doresti o relatie cu el, ii spui pur si simplu ca nu te simti pregatita (asta ca sa nu se supere).

| sweet22D a răspuns:

Nu trebuie sa il lasi sa faca ce vrea el. Daca iti este un prieten adevarat si daca te place cu adevarat va accepta refuzul tau si va ramane langa tine.

| brianafrumoasa a răspuns:

Daca il placi lasa-l dar mai usor cu pipaitul.