| Stanley_Starchild_1956 a întrebat:

Am o intrebare..Cum îmi cer scuze fata de o fata? Pentru ca eu i-am spus ca o plac si ea s-a suparat din simplul motiv ca nu ne-am mai vazut de ceva timp..Si a fost cam suparata dupa aceea,am incercat sa-i explic dar ea a zis sa o las in pace ca am pus-o intr-o situatie penibila,dar pe langa asta un prieten i-a lasat un comentariu urat de tot la o poza pe facebook, si ea s-a luat de mine..Cred ca o fi crezut ca eu l-am pus ceea ce nu am facut, si ea mi-a spus ca daca se mai repeta asa ceva ma spune parintilor ei si cica "rezolva" ei "problema". Deci ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| CocoMexii a răspuns:

Hello! Are si motiv sa fie suparata fata, mai ales ca nu va vedeti asa cuma r trebui sa o faceti. Daca nu mai mergi la ea sa o vezi isi va imagina alte lucruri. Ar fi frumos din partea ta sa mergi la ea cu un buchet de flori si sa iti ceri scuze, daca ii vei spune ca nu se va mai intampla ii va trece supararea si va fi bine happy
Succes!happy

| Azµre a răspuns:

Să încerci să discuți cu ea fața în față și să îți ceri scuze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Felul in care trebuie sa iti ceri iertare depinde foarte mult de cat de mare este greseala. De exemplu daca ai inselat-o si apoi ii zici "iarta-ma" suna mai mult a jignire pentru ca iertarea nu poate veni (daca va veni) decat cu timpul si in functie de cat esti tu de abil sa-i recastigi increderea.
Daca ai mintit-o si ea te-a prins ar fi bine ca inainte sa ii ceri iertare, sa ii explici sincer si deschis ce te-a determinat sa o minti, totodata reasigurand-o ca nu lipsa de incredere in ea.
In majoritatea cazurilor, cel putin din punctul meu de vedere, nu este suficient sa iti ceri scuze si nici sa oferi cadouri fara o explicatie in prealabil a faptei respective (asta daca poti sa ti-o explici si tu) si asigurarea persoanei iubite ca intentia ta nu a fost nici o clipa de a o rani.
Felul in care ar trebui sa iti ceri iertare mai depinde foarte mult si de persoana careia i-ai gresit : cat este de dispusa la a ierta si cat de sigura este de relatia voastra.
Te pup!

| SimionAlexandru a răspuns:

Salut, Stanley :-)
Ai si tu o inima, te sfatuiesc sa o folosesti. Poti sa o faci.
Exprima ceea ce simti, intr-un mod autentic, fara teama. Nu trebuie sa iubesti pe cineva, doar daca si ea te iubeste pe tine. FI TU INSUTI! Doar asa poti fi apreciat pentru cine esti tu cu adevarat. Nu trebuie sa fi modelat de catre altii.
Vorbeste cu ea, despre ceea ce simti. Cu siguranta in INIMA ta, stii deja ce trebuie sa faci. Insa incepe creierul, cu negativismul (nu poti, nu ai cum, e imposibil, nu tocmai tu, bla bla bla). POTI SA O FACI, Stanley.
Ai incredere in tine, si exprima exact ceea ce simti. Asta esti tu. Fi mandru de cine esti tu cu adevarat. Iti doresc o zi superba in continuare, si mult succes :-)

| CaTuc a răspuns:

Incearca sa o faci sa stea de vorba cu tine... sa vorbiti deschis despre tot ce va deranjeaza... sa ii exlpici cum si de ce ai gresit(daca ai facut-o )
Daca nu vrea sa vorbeasca cu tine intreab-o daca a simtit/simte ceva pentru tine(cu adevarat)
Bafta!

| RaduGunner a răspuns:

Poate te ajuta asta: http://www.askmen.ro/......imple-5493