| candygurl22 a întrebat:

Am o problema...acum 4 luni am fost cu un baiat si relatia a durat o perioada mai lunga de timp, dar ne'am despartit pentru ca el era prea gelos si ne certam mereu! de 2 luni sunt cu alt baiat care e cu 2 ani mai mare ca mine si cu care ma inteleg foarte bine, numai ca el e mai timid si cateodata nu'mi place ca am senzatia ca nu vrea sa vorbim. eu il iubesc foarte mult pe el, dar de vreo saptamana au inceput sa'mi revina sentimente pentru fostul si am incercat sa le ignor gandindu'ma ca vor trece. numai ca acum 2 zile niste baieti mi'au spus ca fostul inca ma place si chiar da niste "semne" adica ieri stateam in parc pe niste banci si a venit si el si a vazut ca era un loc liber langa mine, a asteptat sa se ocupe celelalte locuri ca sa se aseze langa mine, sau mi-a mai trimis si biletele si ma intreaba cf si se uita mereu la mine! Si acum am inceput si eu sa il plac desi nu as vrea pentru ca am o relatie frumoasa cu actualul, dar chiar il plac si pe fostul! Off, stiu ca e aiurea! Daca nu s'ar fi intamplat...sad acum ce as putea face? plzz, helpp :*

Răspuns Câştigător
| janynn a răspuns:

Il iubesti p actualul dar iti place fostul?happy interesat.nci eu nu`mi pot uita fostul prieten desi am o alta relatie.stii cum e vorba aia nu-l lasa pe cel pe care il iubesti pentru cel pe care il placi, deoarece cel pe care il placi te va lasa pentru cea pe care o iubeste!

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu il iubesti fata pe actualul. N-ai cum atata timp cat tu il placi inca pe fostul si te gandesti la el!
Eu zic sa te hotarasti ce vrei: trecut sau prezent!

| Cătălina a răspuns:

Sa te concentrezi asupra relatiei care o ai.Si sa lasi in urma trecutul. Gandeste-te cat de greu ca fi pentru actualul sa afle ca vrei sa-l lasi pentru fostul. Orcine ar fi in locul lui ar gandi asa, nu crezi?
Nu te mai gandi la cel din urma si ignrora-l cat poti de mult, mai ales daca era gelos, crezi ca se va schimba de dragul tau? Iti spun eu ca nu.

Asadar, uita-l pe acel individ si bucura-te de relatia actuala pe care o ai.

| Blondamea a răspuns:

Daca il mai iubesti lasa-l pe asta si eu am avut problema cu iubitu meu ca era prea gelos si l-am lasat dar dac inca il mai placi intoarcete si daca o faci roagal sa nu mai fie asa de gelos ca poate iar va veti departi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.parerea mea este sa ai grija ce faci.gandeste-te bine la ce simti cu adevarat.si eu sunt cu un baiat pe care il iubesc foarte mult, si cu fostul meu iubit sunt prietena buna.sunt momente insa cand raman cu fostul(suntem prieteni buni)si mai iesim ca amicii si parca ma gandesc ca e dragut chestii deastea.bine,el stie sa,, vrajeasca" bine o fata, trebuie sa recunosc acum laughing. dar oricum, nu l-as lasa pe iubitul meu pentru el, asta pentru ca il iubesc foarte mult, si stiu cum a fost cu fostul si de ce ne-am despartit.asa ca parerea mea este sa ramai cu actualul, pentru ca exact cum ai spus ai fost cu baiatul ala si v-ati despartit pentru ca era gelos, crezi ca acum s-a schimbat? poate vei fi iar cu el, el tot gelos ramane, si va despartiti iar.si il pierzi si pe cel cu care esti acum de zici ca-l iubesti, ar fi pacat cred eu. oricum, decizia e a ta, analizeaza-ti bine sentimentele.iti urez mult succes kiss