| JrrDany a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat am 16 ani, este normal sa imi incep viata sexuala de acum? Daca nu care sunt riscurile?

Răspuns Câştigător
| cremm a răspuns:

Ai destula vreme, nu te grabi..toate in viata eu momentele lor. de la 18 ani in sus ai vreme destula... riscurile sunt mari. cancer, sa ramai insarcinata, tot felul de boli.da, este decizia ta cand vrei sa faci pasul asta, dar, gandeste-te bine la toate!winking

11 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Nu este normal ca la vârsta ta să îți distrugi viața!
Eu îți sugerez să nu începi.

| Seepty a răspuns:

Eu zic sa mai astepti macar pana la 18 ani sa fii matur dar in legatura cu riscurile nu vor fi daca stii cum sa te protejezi.

| LoriLoL a răspuns:

Riscul e sa mori pros.ma scuzi dar esti penibil/a

| LoriLoL a răspuns:

Riscul e sa mori prost.ma scuzi dar esti penibil/a

| JrrDany explică (pentru LoriLoL):

Am pus doar o intrebare ca tot amul daca ai chef de glume te rog frumos, aici se vorbesc lucruri serioase!

| LoriLoL a răspuns:

Fie ca o incepi acum sau mai tarziu riscuri vor fi intotdeauna.

| AndrewAndy a răspuns:

Riscuri nu prea sunt dar nu e bine. Ai destul timp...

| Ovi4678 a răspuns:

Asteapta macar pana la 18 ani nu de alta dar nu cred ca vrei un copil acum.

| georgianageo13 a răspuns:

De la 18 ani se incepe si riscul este sa ramia insarcinata.

| D0ntSt0pToMeBro a răspuns:

Mai asteapta daca nu vrei sa faci un copil cand tu inca esti un copil.

| Satoko a răspuns:

Nu strica sa mai astepti crede-ma. Nu te grabi ai viitorul in fata dc sa il strici?