| DeeaSiAjunge a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi : exista vreo modalitate de a grabi venirea menstruatiei? >:" O sa plec la mare si nu vreau sa fiu pe stop chiar atunci straight face Dau funditaa

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU există nici o modalitate "sănătoasă" pentru a grăbi venirea menstruaţiei!

Şi INDIFERENT ce "prostioare" ( sfaturi DUBIOASE ) o să ţi se mai răspundă/dea în continuare - NU te sfătuiesc să le "încerci", deoarece îţi vei DEREGLA tot organismul ( inclusiv ciclul menstrual )!

Aşa cum a spus şi T4ny4, dacă ai "ghinionul" să-ţi vină ciclul chiar când eşti la mare, FOLOSEŞTI ob-uri şi totul este ok - cel mult, le schimbi mai DES!

Poţi să faci şi plajă, şi baie - nu e nici o problemă.

3 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Nu ai cum sa grabesti menstruatia.Dar daca iti vine la mare, foloseste O.B.Este un tampon facut pentru inotatoare.Eu il folosesc la mare.Si e ok.

| Betty18 a răspuns:

Vitamina K de la farmacie fiole...cica intarzie, insa raspunde diferit la fiecare persoana. Eu am luat in prima zi cand mi-a curs prima picatura si nu s-a oprit dar a curs foarte putin, si puteam intra si in apa. am avut un slip normal cu absorbant si peste boxeri de baie pentru fete big grin Nu am avut nici o treaba. Pt unele persoane pot aparea unele dereglari: sa-ti intarzie urmatoarea luna, sau sa nu-ti vina vreo luna, dar nu cred ca e o asa mare problema. Mie mi-a venit la timp luna viitoare. Nu stiu exact cate fiole sa iei pe zi, eu luam cum apucam. Te interesezi pe net sau la farmacista.

| Katherineeeeeeee a răspuns:

Ia Orgametril dimineata si seara cate 2 timp de 3 zile si iti garantez ca iti vine happy