| īƶƶū a întrebat:

Am si eu o situatie cam delicata si cer un sfat. Eu plac foarte mult un baiat si el ma place pe mine dar eu am iubit, si el are iubita si iubita lui este cea mai buna prietena a mea iar iubitul meu prieten foare bun cu baiatul pe care il plac. Nu stiu ce sa fac. Il plac foarte mult pe acest baiat dar nu vreau sa il fac sa sufere pe iubitul meu si nici sa ma cert cu cea mai buna prietena. Deci in situatia asta ce sa fac. Un sfat bun m-ar ajuta. Dau funda celui mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Atractia este ceva de scurta sau lunga durata. In cazul tau, cred ca scurta. Incearca sa nu mai iesiti toti 4 daca o faceati, comunica mai putin cu prietena ta mai ales despre prietenul ei, dar fa asta in asa fel incat sa nu isi dea seama. Si nu te mai gandi la baiatul acela, deoarece si baiatul tau si baiatul prietenei tale va iubesc ca pe ochii din cap, si cred ca si voi doua ii iubiti pe ei la fel, asa ca de ce trebuie mereu sa ne facem sa suferim sau sa ii facem pe cei din jur Tu ce muzica asculti? Axeaza-te pe relatia actuala, aduceti-i un ceva proaspat de care aveti nevoie, si iubiti-va! Nu cred ca tie ti-ar fi convenit ca iubitul tau sa ii placa de prietena ta. gandeste-te bine. Bafta!
Craciun fericit!

| Iunona a răspuns:

Gandeste-te la consecinte. Esti gata sa dai relatia actuala pe ceva ce nu stii daca va merge? Esti gata sa iti pui in cap 2 persoane doar pentru propria placere? Daca il iubesti pe actualu de ce te gandesti la altu? Ia o pauza analizeaza bine situatia sa nu regreti mai tarziu. Poate e doar ceva de moment. Desi cred ca cel mai bine ar fi sa stai o perioada singura sa decizi ce vrei cu adevarat.

| īƶƶū explică:

Ambele raspunsuri sunt foarte bune, dar mai astept raspunsuri pentru ca nu ma pot decide careia din voi sa ii dau funda. Multumesc foarte mult oricum si Sarbatori fericite!