| alylove15 a întrebat:

as dori si eu sfaturile voastre, am nevoie de ele.Va rog cititi si ajutati-ma.
Sa incep sa povestesc.am fost cu un baiat 1 luna si 2 saptamani...ne-am certat miercuri.Eu sunt o persoana geloasa si foarte negativista...tot timpul ii spuneam ca ma inseala si el de fiecare data imi spunea ca,,, totul e in mintea mea si sa nu ma mai gandesc la toate prostile ca el ma iubeste foarte mult". Uneori ii spuneam ca nu il cred ca ma iubeasca sau ca macar are sentimente pentru mine. El de fiecare data imi spunea ca ma iubeste si ca devine enervant sa ii spun ca ma inseala si ca nu ma iubeste.De 3 ori ne-am despartit din acest motiv dar nu putea sta suparat mai mult de 1 zi pe mine si de fiecare data imi spunea ca noi nu putem fi amici si ca tot timpul o sa fim mai mult decat amici si ma intreba daca vreau sa fiu cu el din nou si eu de fiecare data acceptam pentru ca il iubesc.
Uneori imi spunea si el ca nu e sigur ca il iubesc si ca imi pasa de el...si uneori era chiar enervant si ma deranaja foarte mult, cred ca facea asa numai ca sa vad si eu cum sa zica persoana iubita asa ceva.De ce credeti ca zicea ca nu e sigur ca il iubesc?
Totul intre noi a fost ok, ne intelegeam foarte bine si ne completam perfect. Miercuri am avut o cearta foarte urata chiar daca ar fi trebuit sa fie o seara frumoasa mai ales ca a doua zi trebuia sa plece la mare...In aceea seara ne-am certat din nou din cauza geloziei mele si ne-am certat cam o doua ore...si cand i-am spus ca ies dupa mess si ma duc sa dorm mi-a spus ca daca il iubesc si ma mai pasa de el, stau si vorbim mai ales ca 1 saptamana nu o sa prea vorbim.Eu am iesit spunandu-i ca imi este foarte somn si ca oricum nu mai suntem impreuna la care el mi-a spus ca nu mai suporta sa ne certam si ca nu ne potrivim.Imi este foarte dor de el imi lipseste enorm de mult.
Cand va veni de la mare.stiu sigur ca isi va cere scuze si ca a zis la nervi.
Nu stiu ce sa mai fac, nu vreau sa mai sufar.Imi e frica sa ma impac cu el pentru ca de fiecare data cand ne certam plang. Dar nici nu pot sa stau despartita de el pentru ca simt ca nu mai traiesc.
Imi puteti da niste sfaturi.Va rog frumos! Simt ca fara el nu mai pot sa traiesc.nu stiu ma gandesc si sa imi pun capat zilelor.nu mai potcrying
Mentionez eu am 14 ani fac 15 si el are 17.
Logic funda si vot!

Răspuns Câştigător
| MuñequitaLoka a răspuns:

Wow la varsta asta asa crize de gelozie.
ai incredere in el. o relatie nu poate functiona fara incredere reciproca.
incearca sa vezi partea frumoasa a lucrurilor, sunteti impreuna, bucurati-va de aceste clipe.
esti tanara, nu spune chestii de genu ca iti pui capat zilelor, deoarece nu e unicul baiat in lume. cand se intoarce intalnestete cu el si vorbiti deschis. te sfatuiesc sa lasi geloziile deoparte.

o persona se simte foarte prost atunci cand cineva mai ales persoanele dragi nu au incredere in ele. deoarece el probabil simte ca tu nu il apreciezi.

el te-a inselat vreodata? ti-a zis cineva ca a facut asta?
de ce esti asa pornita ca el te insala?

mie nu mi se pare ca el te raneste, ci te ranesti tu singura cu gandul ca el te-ar putea insela.

4 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Scuza-ma ca iti spun dar tu esti devina. Daca e adevarat ca ai crize de gelozie nu-i deloc ok l-ai prins inselandu-te, l-ai prins cu alta fata.Nu,deci nu ai dreptul sa acuzi pe cineva pe nedrept.Controleaza-ti gelozia pentu ca pana la urma o sa ve desparti-ti de tot.El nu o sa te mai supore, o sa-l faci sa te urasca sti cum se spune de la dragoste la ura e doar un pas.Ai vazut ca nici tie nu-ti place cand el iti spune ca tu nu-l mai iubesti.Asa se simte si el. Daca el chiar ti-a acceptat toata gelozia ta chiar te iubeste.
Si sa fiu sincera nu stiu ce sa cred de fapul ca el isi va cere scuze.Sa fiu sincera daca as fi in locul lui eu nu as face-o. Daca o va face inseamna ca te iubeste, iar tu trebuie neaparat sa te schimbi!

| victtor a răspuns:

Mare parte din vina e a ta, pentru ca din cate se vede tu incepi, si nu el trebuie sasi ceara scuze ci tu... poate ca greseste si el dar tu esti exagerat de geloasa

| geany_6563 a răspuns:

Va sun eu care-i treaba,,ca si la mine tot asa nevasta e geloasa,,,poate mai trage si el cu ochiu dupa vreo fata,si tu automat gata il vezi,,dai libertate,,in sensu cuvantului,,lasa-l mai moale cal sufoci,,daca zice ca te iubeste poate teo,,iubi,,pana la urma e baiat,na,ce vrei,mai se uita si el,,cand va veni,,spune-i,,ca te-ai schimbat,ca ti-a fost dor de el,si ca nu mai esti asa geloasa,,daca o ti tot asa,, iti va da papuci,, crede-ma

| Annya_4157 a răspuns:

Pai baiatul poate avea sentimente fata de tine dar din cauza geloziei tale face asa. Sfatul meu este sa o lasi si uh mai moale de ce crezi ca te inseala, ce motive ti-a dat? Avand in vedere ca dupa toate crizele pe care i le-ai facut el inca s-a impacat cu tine inseamna ca tine la tine asa ca incearca sa numai fii geloasa daca era sa te insele nu mai te cauta de fiecare datawinking:*:*:* fundabatting eyelashes