| CoolImages a întrebat:

As vrea sa va cer si voua o parere.
Am 13 ani si de vreo 4 luni am un prieten.Ne intelegem foarte bine,are foarte mare grija de mine, dar parintii mei (mama mea in special) spune sa ii spun prietenului meu sa ma lase in pace deoarece ea cand era ca mine nu avea prieten.
Acum a spus ca nu ma mai lasa afara doar cu conditia sa nu il vad, si mi-a spus ca imi va lua si telefonul.
Va rog spuneti-mi si voi ce ar trebui sa fac.Tin foarte mult la prietenul meu si i-am spus si lui dar nu ma stiu ce sa fac.Va rg ajutati-ma.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| FrozEenSoul a răspuns:

Frate, zi lu maicata sa te mai lase in pace ca nu mai e ca pe timpuri. Acum e altfel... Si eu sunt in aceeasi situatie cu prietena mea nici pe ea nu o lasa maicasa sa stea cu mine si nici nu ma mai sunat, nu stiu daca mai tine la mine sad Nu pot sa o sun ca poate o prinde maicasa straight face. Daca iti place de el ramai cu el! Multa bafta!

| CoolImages explică (pentru FrozEenSoul):

Mersi pentru raspuns! M-a ajutat. Iar tu cu prietena ta atata timp cat nu va vedeti aveti incredere unul in celalalt si se va rezolva! Multa bafta si tie!

| FrozEenSoul a răspuns (pentru CoolImages):

Mda... Prietena mea nu mai e prietena mea, azi m-am despartit de ea. Bafta cu prietenul tauwinking

7 răspunsuri:
| Outspoken19 a răspuns:

Macar il cunoaste? Si-au facut o parere despre el?

| CoolImages explică (pentru Outspoken19):

Da il cunoaste si stie ce fel de persoana este.

| JackWolfskin a răspuns:

Daca as fi unul din parintii tai as incerca cu tine o alta abordare as incerca sa il cunosc si eu pe baiat, te as pune sa l aduci acasa sa vad si eu cu cine vrei sa umbli, si oricum e mai bine sa vad eu ce faceti decat sa faceti oricum pe ascuns...ai putea sa ii spui mamei tale ce am zis mai sus, FUNDA VA ROG!

| ChuckyM a răspuns:

Eu zic că ar trebui să vorbeşti cu mama ta şi să-i explici că a trecut ceva timp de când avea ea vârsta ta şi că s-au schimbat destul de multe de atunci. Nu e atât de anormal să ai un iubit la vârsta ta, iar asta ar trebui să-i explici şi mamei tale.
Totuşi, încearcă să o înţelegi şi pe ea. Probabil este într-o situaţie mai dificilă, pusă în faţa faptului împlinit şi îi e puţin mai greu să se obişnuiască cu ideea că fetiţa ei de 13 ani are deja un iubit.
Eu zic că e imposibil ca o discuţie liniltită, cu calm, să nu te ajute.
Baftă!

| cristi12345a a răspuns:

Da cum te cheama ca si iubita mea este in aceeasi situatie