| fuckU a întrebat:

cine imi poate spune si mie cu ce se duce rugina?

11 răspunsuri:
| Tiberius a răspuns:

De pe haine? de pe metal? invata sa vorbesti sa exprimi o idee. de pe metal cu deruginol

| MiK3L a răspuns:

Acid Clorhidric 98 /99 N ( asta e sigur)... incearca cu Venish. happy

| ancutzika27 a răspuns:

Foloseste-o mai des si sterge-o dupa ce te speli. Ce draq cauti la categoria asta?

| stapanullumii a răspuns:

Rugina = Fe203 deci trebuie sa dai cu acid clorhidric zic eu

fe2O3 +HCl=>feCl3 +H2O. si astfel optii apa si clorura de fier 3. succesc big grin...

| Zoxxx a răspuns:

Rugina de pe metal? pasta de dinti si apa din abundenta laughing

| iLuzye a răspuns:

Din cate stiu, cu zeama de lamaie. sau cu solutii speciale de la magazinele gospodaresti.

| iLuzye a răspuns:

Poate i-a ruginit dragostea.hee hee

| usernamebpla a răspuns:

De pe metal ...cu veruginol

| Justmed a răspuns:

Exista o solutie ...Antiruginol...:X

| andypandy_2709 a răspuns:

Sincer sa fiu cu cola se duce ff bine.eu am incercat si se duce, stiu ca suna stupid da incearca laughingfundita?

| Geo_Geo_1968 a răspuns:

Acid phosphoric solutie 30 %