| Diiutsa a întrebat:

happy Cum fac sa ii spun fostului meu prieten ca nu il mai plac? Am 14 ani, si a fost primul meu prieten [ in sens ca ne sarutam, ne plimbam impreuna etc ]. Eu il iubeam doar virtual, cand ne intalneam si eram cu el imi era ca un amic de aceea evitam sa ne intalnim. Vorbeam mai mult pe net si la telefon.Inca am pastrat legatura, vorbim in fiecare zi foarte mult, si el crede ca inca il plac, dar nu stie ca de fapt in realitate il consideram doar un amic... Ce fac? sad

Răspuns Câştigător
| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Fi rece cu el si explica-i cum stau lucrurile acum ca a fost o copilarie si daca te respecta cat de putin sa iti inteleaga decizia spune-i ca mai puteti vorbi insa doar ca amici si nimic mai mult.si sa nu incerce sa devina insistent ca nu e bine niky pentru tine niky pentru el. fundahappy

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Stai sa inteleg, tu inca esti cu el? Daca nu esti cu el, atunci nu-ti face griji, cu timpul isi va da singur seama ca nu-l placi. Nu te mai gandi la asta, pana la urma e treaba lui ce crede, tu sti ca nu e asa si asta e tot ce conteaza.

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Ms pentru fundahappy

| uranus1995bz a răspuns:

Pai Diiutsa, sper ca rasp meu sa iit fie folositor, mai bine zio direct si du-te ca si cum ai fi relaxata ca te-ai despartit poate asa o sa inteleaga si el cu Drag Andi Mihai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ca iubesti pe altul care a perseverat si n-a ramas ca el doar la conversatii si scapi de complexul minciunii.Salutare.

| Diiutsa explică:

@Crisu, nu nu mai sunt cu el de mult.Dar am ramas amici si vorbim zilnic, nu-i zi sa nu vorbim.