| Deea4opera a întrebat:

Hey all! big grin.Am 14 ani.Primul meu prieten l-am avut prin septembrie.Si cand spun primul prieten ma refer ca a fost primul cu care m-am sarutat, m-am tinut de mana si chestii de genul.Noi ne-am cunoscut pe net, dar eram din acelasi cartier.Cand eram impreuna ne intalneam rar pentru ca nu prea aveam timp.Eu simteam ca il iubeam cand vorbeam cu el pe net sau la telefon, dar cand ne intalneam mai simteam nimic, il placeam doar ca pe un amic, poate pentru ca nu era foarte frumos.Cand ne-am despartit a fost foarte suparat, si eu la fel, doar ca nu inteleg de ce am ales sa ne despartim, si nu inteleg ce simt.Il iubesc doar cand vorbim pe net, dar cand ne intalnim in realitate nu. Ce se intampla cu mine? Dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| AlePinkObssesion a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta. ia o foaie si scrie cum iti e ca iubit ( avantaje dezavantaje ) si cum ca un amic. si iti vei da seama ca ti la el iti e drag da nu il vezi mai mult decat ca pe un prieten. daca ti cu adv la el nu stiu mai incearca odata dar daca u zici ca atunci cand va vedeti nu simti mai nimic... inseamna ca nu poate fi mai mult. nu vrea dzeu thinking si n.ai ce face. sunt atatia baieti gata de o rel de care te poti indragosti love struck priveste inainte :X multa bafta love struck funda?batting eyelashes

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu nu il iubesti deloc doar mergi prin campii cu flori si nu stii pe care sa o alegi. Spune-i sa reveniti ca amici si sa mai cresti mare pana la vreo 18 ani asa sa mai inveti chestii de la viata.

| AndaWest a răspuns:

De fapt iti place de el,dar ti-e frica sa accepti asta,de aia cand il vezi creezi un scut intre voi. daca crezi ca merita, comporta-te normal cu el, arata-i ceea ce simti

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Nu stiu ce fel de iubire e asta.ciudat! Tu poate esti cu el doar de dragul de a fi cu cineva, nu esti sigura de sentimentele tale. poate e doar o copilarie si nu esti sigura ce e dragostea.ar trebui sa comunicati mai mult in realitate sa vorbiti despre orice chestie sa va cunoasteti mai bine.nu sti ce vrei de fapt. poate el chiar te iubeste, dar atunci cand tii la o persoana nu te plictisesti vorbind cu ea si nici in gluma nu vine problema sa va despartiti.sau poate pentru voi messul este un mod mult mai bun de a comunica.eu cred ca e mai mult o prietenie!

| claudia01 a răspuns:

Ai fost dezamagita de felul in care arata. Daca iti place de el ca persoana luati-o de la inceput dar nu pe net ci intalniti-va. Faceti-va timp unul pentru celalalt si vei vedea ca va fi bine. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca, inconstient sau nu, ai avut un șoc, o mare dezamagire.
Chiar daca tu nu realizezi si spui ca nu iti pasa, subconstientul a inregistrat happy.
Si el la fel. Si-a dat seama probabil ca tu nu esti chiar asa cum te credea el in realitate. Fiindca virtual putem fi oricum. Asa se intampla cam in toate cazurile.
Bafta.