| AmxMod a întrebat:

cum imi dau seama daca o fata ma place?

o fata: imi zambeste, rade la glumele mele, imi face ochi dulci uneori, se baga in vorba cu mine, vorbim foarte mult, si totdeauna vrea sa mergem amandoi spre casa. asta ar da vreun semn ca ma place?

Răspuns Câştigător
| annebloody a răspuns:

Daca in drum spre casa incearca sa iti atraga atentia inseamna ca te place. Crede-ma de cele mai multe ori astea pot fi semne ca te place.

3 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Tot ce-ai mentionat tu mai sus, sunt semne clare ca te place.
Ce mai astepti? Ia-ti inima in dinti si marturiseste-i ca o placi.
Intr-o zi, cand mergeti impreuna spre casa.
Succes!

| Lexiiii a răspuns:

Nu neaparat. Poate vrea sa fiti prieteni, sau cine stie. Daca rade la glume si o prinzi ca se uite la tine de mai multe ori, astea pot fi. Dar tot odata te vede si un prieten foarte bun.

| neutrino a răspuns:

Nu, nu acestea sunt semnele! Daca te ignora, daca te injura, etc, acestea sunt semnale ca te place.