| anonim_4396 a întrebat:

de cateva zile am cunoscut un baiat, ideea:el este foarte dragut, dar eu sunt idragostita de altul...astazi m-a intrebat daca vreau o relatie cu elbatting eyelashes.Eu i-am spus ca imi place de unul de la scoala.
Am putea sa pastram o prietenie[el e mai mare ca mine]
funda

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este bine sa pui si o intrebare concreta. Azi se poarta sa-ti placa de un baiat, dar sa accepti o relatie cu altul. Relatie sa fie, e cool.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alearga dupa 2 iepuri si n-ai sa prinzi nici unul, cel mai bine ar fi sa mai stai vreo 3-4 ani pana sa-ti dai seama c inseamna dragostea, la 13 ani nu sti mai nimic despre aceste lucruri si nu cred ca iti doresti sa suferi de la aceasta varsta

| BLeur a răspuns:

Bună.

Ce pot să zic, doar după câteva zile. nu prea vă cunoaşteţi aşa bine, deci. mai aşteaptă. Ţie dacă îţi place de alt băiat, iar acel băiat chiar nu-şi dă interesul, este rece cu tine. şi e indiferent, poţi să-l laşi. Dacă acest băiat, care l-ai cunoscut de câteva zile, îţi demonstrează că ţine la tine. te iubeşte, şi vă cunoaşteţi mai bine, nu văd de ce ai da cu piciorul la o aşa oportunitate.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : dnd5min_xd.

| Cosmin1I a răspuns:

In primul rand felicitari.Si da ai putea sa pastrezi o relatie de prietenie daca baiatul este destul de matur sa inteleaga ca nu vrei decat o simpla prietenie, e posibil sa se distanteze la inceput de tine doar pentru a te uita si sa se obisnuieasca cu ideea ca nu vezi in el decat un amic si sincer e ceea ce i-as recomanda asta in caz ca nu suporta ideea de a fi doar prieteni.

| rauull a răspuns:

Buna,
Nu cred ca e o situatie foarte grava,prea multe nu sunt de spus doar ca din moment ce tie iti place de altcineva nu cred ca are rost nici pe respectivul sa-l duci cu zaharelul sau sa il faci sa gandeasca ca ar avea o sanasa pentru ca ar rezulta o amagire nedreapta, daca ii vei spune verde in fata ca ti-ar placea sa fiti prieteni si nimic mai mult, daca te ar intelege cu adevarat sunt sigur ce veti fii "very good friends", spun "daca te-ar intelege cu adevarat" deoarece din moment ce el ti-a propus sa fiti impreuna nu stiu dupa aceea cu ce ochii s-ar uita la tine, numai tu iti vei da seama...si totusi daca spui ca e dragut si ca iti place de el ca persoana mai bine astepti un pic sa vezi cum evolueaza relatia cu colegul tau e la scoala, iar in acelasi timp ai timp sa-l evaluezi si pe celalat si sa vezi daca caracterele voastre sunt pe aceeasi lungime de unda si sunteti compatibili, asta-i pararea mea, vezi ce faci, ciao.