| anonim_4396 a întrebat:

Ideea vine in felul urmator...am inceput sa vorbesc cu un baiat de la scoala, cu un an mai mare decat mine. Dupa cateva zile mi-a spus ca ii place de mine ca nu sunt ca alte fete. Noi am vorbit doar pe mess, pana acum. Si m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna. Nu stiu ce sa zic. In pus nici nu am avut primul saurt. Si am emotii intr-un fel ( chiar daca suna ciudat ). Faza este ca el e foarte dragut si atent cu mine love struck Dar.mi-ar fi un pic teama de ce ' scandal' s-ar isca in scoala intre rivalele mele. ( sunt o fire timida si nu ma descurc excelent intr-o relatie). Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| yyyyy a răspuns:

Pai eu as zice ca puteti fi impreuna atata timp cat va iubiti. Nu trebuie sa iti fie frica de primul sarut dar mai les de rivalele tale. Incearca sa fii indiferenta fata de ele daca vor face glume pe seama ta si a iubitului tau. Daca tot continua vorbeste cu el si apoi discutati amandoi cu acele fetehappy

Apropo in ce clasa esti tu? Dar el? happy :* Baftawinking

| xDariuss a răspuns:

Nu e greu deloc ce ai de facut mai departe. Sunt doua situatii:
1) Cea in care il placi si ii spui ca vrei sa fiti impreuna si totul va fi roooz.
2) Cea in care nu il placi, nu vrei sa fiti impreuna si el va sta dupa curu' tau. Nu ca ar fi ceva rau, dar este enervant.
Mult succes!

| LoveAndNothingMore a răspuns:

Buna, nu trebuie sa iti fie teama de acel "scandal" pentru ca daca tu esti fericita asta e tot ce conteaza. Ceea ce priveste sarutul sati calma totul va veni de la sine.winking Daca tie chiar iti place de el nu vad rostul sa dai atentie celorlalte fete care dupa cum spui tu sunt rivalele tale. Ai incredere in tine si totul o sa mearge binewinking

| anonim_4396 explică (pentru LoveAndNothingMore):

Dar, mie nu imi place de el crying Nu simt nimic pentru el, asta este problema.

| LoveAndNothingMore a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii explici cum sta treaba, ca tu nu vrei decat sa fiti prieteni si ca nu merita sa sticati o prietenie din cauza aceasta.

| anonim_4396 explică (pentru LoveAndNothingMore):

I-am spus de la inceput laughing

| Aida12345 a răspuns:

laughing))) eu zic sa stai cu el su punct