| AndraSt a întrebat:

e o intrebare foarte cunoscuta dar ..am nevoie de un raspuns.Imi place de un baiat.Dar e muult mai mare decat mine(precizez ca am 13 ani) si el 19. Si eu seara mai ies cu prietenele si prietenii si stam pe niste banci. Cand vine el ma saluta,ma pupa pe obraz ca pe toate fetele.

Chiar nu stiu cum sa arat ca il plac, sa ma bag in seama, m-am bagat de prietenele mele mi-e putin rusine adica nu ca e mai mare devat mine ca am o prietena de 13 si e cu unul de 24.Si nu vreau sa-i spun direct "vezi ca te plac" el are o motocicleta oare asi putea sa merg odata cu el intr-o plimbare? si sa vb? vreau multe pareri plizz.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Dienuttza a răspuns:

Pai chestia k daca asa ar trebui sa isi dea seama ca il plac dar vorbe cu el si in afara de ai spune sa iasa cu grupul eu de exemplu am 14 ani si tot asa cunosc un tip de 18 care inainte nul stiam decat doar din vaz. seara suntem si noi un grup care ne adum si o prietena il suna sa vina si el are scute.:0 de asta zic ca e ceva semanator! El venea la prietena mea dar imi placea sa ma bag in seama si si alte chestii dar nu ca si cum las place intr-o seara prin sms vorbind m, a intreaba daca il plac dar sincer si i-am sp ca nu si el imi spune ca ma gandeam ca ma placi pentru ca aasa dai impresia!happy Si de asta tiam sp poate o sa mearga!happy sper ca te-am ajutat cu ceva

12 răspunsuri:
| Dr3yga20 a răspuns:

laughing of fetele din ziua de azi. Cum sa ai 13 si sa-ti placa de unu de 19 hai...

| missoriginal a răspuns (pentru Dr3yga20):

Eu una credeam k e invers...cum poate sa-i placa unui baiat de 19 o fetita de 13?laughing

| Loser8299 a răspuns:

Ai o prietena de 13 ani care e cu unu de 24? Si ce face prietena ta, ii duce mancare la puscarie? Si probabil ca respectivului de 19 ani nu o sa se uite la o fata de 13 ani.

| AndreeaaD a răspuns:

O fata de 13 cu un tip de 24?raised eyebrowsReally?
De ce nu iti vezi de scoala si de prietenele tale.
Acest baiat este mult prea mare pentru tine.In cel mai bun caz(chiar daca acum nu crezi asta)acest baiat nu o sa vrea sa fie cu tine din cauza varstei; si pe buna dreptate, iar daca va fi sa fii cu el tu vei avea de pierdut.
In general baietii mari care stau cu fete mai mici nu o fac din iubire asa cum cred majoritatea fetelor.O fac pentru ca ele sunt cele mai credule si pot profita cu usurinta de ele.
Nu spun ca nu esti frumoasa, desteapta sau ca nu arati bine, nu te cunosc si nu o sa imi dau cu presupusul dar chiar crezi ca un baiat normal care ar putea fi cu o fata de varsta lui care este mult mai implinita din toate punctele de vedere ar alege sa fie cu o pustoaica de 13-14 ani? Nu, daca il duce capul.
Ai grija de tine si lasa baietii mai mari ca nu e bine ceea ce faci.

| AndraSt explică (pentru AndreeaaD):

Uite care e chestia...Il cunosc de mult timp pe baiat si nu ar face asta, stiu unde bati si nu ar faceo il cunosc bine.

| AndreeaaD a răspuns (pentru AndraSt):

laughingDaca stii unde bat ar trebui sa te gandesti de mai multe ori inainte de a face o prostie.
Cum am spus si mai sus, daca e intreg la minte si stie ce e mai bine pentru el si pentru tine nu o sa vrea sa aiba o relatie cu o fetita de 13 ani, daca nu, clar va profita de tine.
Ce ti-e asa greu sa intelegi ca e mare pentru tine? Asta nu e iubire.E normal sa il placi. Poate arata bine si esti atrasa de el dar el e major si mult mai mare ca tine.Alte fete la varsta ta inca se mai joaca cu papusi. Daca ar fi cu tine, ar putea intra la inchisoare daca s-ar afla.E delict.Si in legatura cu ce ai zis, poate ca tu crezi ca il cunosti dar nu trebuie sa ai incredere oarba in el.Nu stii niciodata ce se afla dincolo de aparente.
Nu ti-o zic din rautate, crede-ma.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndraSt):

laughing la fel de stupida ca toata generatia...

| deuceD a răspuns:

Poi spune-i, de abia asteapta. dar asteapta altcevalaughing.

| wallent1n a răspuns:

Mai bine lasa visele deoparte...crezi ca se risca sa intre la corupere de minori.

| xRobert93 a răspuns:

E prea mare pentru tine probabil vrea un singur lucru, gasiti-va si voi de varsta voastra!

| Dienuttza a răspuns:

Sincera sa fie nu stiu cum te pot ajuta! Adica e mai mare si. dar daca ai sa te bagi in seama mult in preajma lui. sau ii ceri sa te plimbe el fiind mai mare iisi da seama! Ii poti cere numarul de telefon sa vb prin sms sau la telefon sau daca nu vrei sa-i ceri nr fa rost de el!happy Si faza cu prietena zii ca nu e bine ce face!happy

| AndraSt explică (pentru Dienuttza):

Il am nr lui si vb cu el dar nu in mod special,, ii spun sa vina la noi, sa ne plimbam cu grupul nostru chestii de astea

| Dienuttza a răspuns (pentru AndraSt):

Pai chestia k daca asa ar trebui sa isi dea seama ca il plac dar vorbe cu el si in afara de ai spune sa iasa cu grupul eu de exemplu am 14 ani si tot asa cunosc un tip de 18 care inainte nul stiam decat doar din vaz. seara suntem si noi un grup care ne adum si o prietena il suna sa vina si el are scute.:0 de asta zic ca e ceva semanator! El venea la prietena mea dar imi placea sa ma bag in seama si si alte chestii dar nu ca si cum las place intr-o seara prin sms vorbind m, a intreaba daca il plac dar sincer si i-am sp ca nu si el imi spune ca ma gandeam ca ma placi pentru ca aasa dai impresia!happy Si de asta tiam sp poate o sa mearga!happy sper ca te-am ajutat cu ceva