| anonim_4396 a întrebat:

Iata povestea mea. Luna trecuta am fost la tara. Acolo m-am intalnit cu un tip de treaba. Super misto. Il vazusem si anul trecut cand am mers acolo iar anul trecut imi ceruse numarul de telefon. Problema era ca a doua zi trebuia sa plec din tara pentru un an si de atunci nu am tinul legatura. Anul acesta l-am vazut din nou. Am inceput sa ne vedem in fiecare seara cand ieseam cu prietenii. Dupa ce plecam ma suna sa ies si stateam singur pana la 2-3 noaptea si discutam. Cand aveam o problema puteam apela la ajutorul lui. Putea sa faca aproape orice ii ceream. Cand am plecat de la tara mi-a spus ca are prietena si acum ma simt oarecum prost. Cand eram acolo stateam in bratele lui. Ne uitam la stele. Discutam. Acum nu stiu ce sa fac. Il iubesc si as vrea sa fiu cu el. Un sfat, ceva?

10 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

Nu-i evident?
Daca are prietena nu e cazul sa te bagi.
1.El nu a fost sincer cu tine, te-a folosit intr-un fel sau altul cat nu a fost cu prietena lui si tu ti-ai facut iluzii.
2.Nu e drept sa te bagi in relatia lor indiferent de circumstante.
3. Poate tu ti la el sau il iubesti, dar crezi ca el are aceleasi sentimente pentru tine? Daca ar fi fost asa tu erai in momentul de fata singura lui prietena.
Parerea mea este ca tipul nu merita. Face parte din categoria aia de baieti care profita de fete, le dau iluzii si dupa le lasa cu buza umflata.

| PaPi a răspuns (pentru AndreeaaD):

Nu sunt genul care se baga in relatii. Daca stiam de la inceput ca are prietena nu mai ieseam cu el fiinda nu-mi place sa stric relatia cuiva.

| secretword a răspuns:

Scumpo,daca era el asa de sincer iti spunea atunci "am prietena nu iti face iluzi" nu? poate a inceput sa te placa nu ai de unde sa stii. spune-i sa-ti explica tot... sper sa fie totul binewinking

| andrey663 a răspuns (pentru secretword):

Ai gresit aici.Nu sti tu cum sut baietii.De ex daca eu sunt cu o tipa si vine alta la mine si sta cu mine stau cu amandoua. daca vine alt stau cu 3...cam asa fac toti.

| PaPi a răspuns (pentru andrey663):

Si deci. eu ce ar trebui sa fac?

| secretword a răspuns (pentru andrey663):

Da e adevarat, nu toti suntem la fel uni au suflet sa iubeasca si alti sa-si bata joc! dar sper ca in cazul ei sa fie ceva mai mult, desi e cam greu de crezut..in fine mi-am dat doar o parere happy

| Ynna_Madalina_1999 a răspuns:

Intereseaza-te mai mult de iubita lui. poate iar sta mai bine cheala

| PaPi a răspuns (pentru Ynna_Madalina_1999):

Tentant. foarte. ma mai gandesc la parte asta laughing

| Alexxuza a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa ii spui ce simti si sa astepti un raspuns. Iar daca e asa cum ai spus sigur si el simte ceva pentru tine!

| PaPi a răspuns (pentru Alexxuza):

I-am spus ca il iubesc.