| Anabella005 a întrebat:

happy Imi place foarte mult de un baiat. El este in clasa a 8-a si eu sunt a 9-a. Din cate am auzit el nu ar mai fi avut nici o prietena pana acum. Prin intermediul unor prieteni am aflat ca si el ma place.desi nu prea arata asta. cand ne plimbam m-a luat odata la brat... si cand ii spun prietenii mei de mine se inroseste ca racul. in rest nu da nici un semn ca m-ar place. pana acum 2 zile aveam de gand ca atunci cand il vad sa ma duc si sa il sarut. Doar ca nu ne-am mai intalnit. Si nici pe mess nu l-am mai vazut de o saptamana. aseara am incercat sa vad daca e pe invizibil si imi arata ca e on. dar eu nu il vedeam in lista. am intrebat-o si pe prietena mea daca e pe mess si mi-a spus ca nici ea nu il vede. dupa care un amic a vb azi cu el si a spus ca a intrat pe invizibil ( cu siguranta a dat sa apara pe invizibil numai la noi ). azi m-am vazut cu el. am mers cu el si prietenii la un suc. dar de data asta absolut nici o reactie din partea lui. inainte venea sa ma pupe. dar azi nimic. nici cand a plecat, nici cand a venit. Nici nu stiu daca sa mai astept dupa el sau sa trec mai departe. sigh Aveti vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| Neagandalf a răspuns:

DA Cred ca am unul!
Baieti sunt mai indiferenti cel putin eu!
Poate ca el a aflat ceva de tine care il supara sau este indragostit de altcineva sau poate chiar ii este frica de prima lui relatie! Asa ca fa tot posibilu sa vorbesti cu el si spune-i de ce e asa distant cu tine!
Tine minte ca cu rusinea nu rezolvi nimic!

6 răspunsuri:
| JustForFewSeconds a răspuns:

Eu zic sa discuti cu el... poate are deja pe cineva si poate a aflat ceva despre tine care nu ii
place! Chiar daca si azi e pe invizibil zic sa ii zici ceva de genu "buna! as vrea sa iti zic ceva...da-mi un buzz cand intri" daca simte ceva pentru tine sunt sigura ca iti va raspunde (pe on) in cel mai scurt timp! Succes!kiss

| sweetdyana18 a răspuns:

Daca era interesat poate zicea ceva...

| PrajituraTiramisu a răspuns:

Cred ca ar trebui sa.i spui ce simti pentru el si daca el are aceleasi sentimente sa fiti impreuna daca nu cauta mai departe.

| aaaalllee a răspuns:

Du-te si pupa-l sau spune-i ce simti.si te vei lamuri.big grin

| wictoriaify a răspuns:

Nu-mi plac perechila ca fetele sa fie mai mari ca baietii.dar asta e o exceptie. Poate acel cineva a vrut sa te faca ca crezi ca e asa.Crede-ma si eu am patit asa.e ridicol big grin

| Nicolae_Sas_1990 a răspuns:

Spune-i e simti, o dragoste neimpartasita e un sentiment care te consuma enorm de mult!
fa ce-ti spune inima, mai incolo o sa ai timp sa gandesti si cu creierul!