| TnCristinaa a întrebat:

Imi pare rau, dar este o poveste mai lunga.Am o relatie cu un baiat de aproximativ 2 luni si ceva.Eu am 17 ani, iar el 21.Stam la o distanta de 32 km.El este un baiat ok.Nu fumeaza.nu are un anturaj prost.La inceput vorbeam foarte mult.Cateodata vorbeam pana dimineata la telefon.Cand era online ma baga mereu in seama, cand iesea cu prietenii vorbea cu mine..Cateodata nu iesea doar ca sa vorbeasca cu mine.Imi arata ca tine la mine si etc.El a avut o relatie cu o fata de aproximativ 2 ani, dar s -au despartit pentru ca l-a inselat de foarte multe ori.Prietenii lui si parintii stiau de mine, iar parintii erau de acord cu mine.Mama lui i-a spus ca ar dori sa ma cunoasca. Tatal lui nu a fost de acord cu nicio prietena de-a lui cu exceptia mea.Eu sunt mai cuminte de fel, invat bine si nu imi fac relatii de plictiseala.Cand ne-am vazut am fost cam timida..asa sunt eu,dar el dupa putin timp incepuse sa ma pupe pe frunte, sa ma tina de mana si nu mai voia sa imi dea drumul.Peste cateva zile i-am spus sa ne vedem, dar a spus ca nu poate mai mult de 20-30 min pentru ca renoveaza si ii mai ajuta pe oamenii aceia.De un timp nu mai vorbim ca inainte..maxim de 2 ori cateva cuvinte..Nu ma mai baga in seama cand e online mai deloc si nici eu pentruca nu vreau sa fiu in plus.In fiecare seara iese cu prietenii lui "ca sa se relaxeze" si acum 1-2 saptamani s-a intalnit cu fosta la un concert din intamplare si ea voia sa se impace,dar el i-a spus ca nu merita si ca e cu cineva care chiar tine la el,iar prietenii lui l-au sustinut si el mi-a spus despre aceasta intamplare.El nu voia sa faca publica relatia pe retele sociale si eu m-am gandit ca poate ascunde ceva, dar pana la urma a pus-o si dupa 1 saptamana si ceva a sters-o pe motiv ca nu ii place sa puna pe fb si ca o facuse doar pentru mine.I-am spus de multe ori ca e schimbat si nu mai vorbim la fel si a spus ca e obosit si are multe de facut.In fiecare seara iese cu prietenii ca sa se mai distreze Aseara a iesit cu ei si am vorbit putin la 23 si i-am spus ca nu il mai deranjez si sa imi dea mesaj cand ajunge acasa ca sa stiu ca e bine.Pe la 2.00 pusese o colega o stare "like-vorbim" si ela dat like si m-am simtit prost.Pe la 4:30 mi-a dat mesaj cu noapte buna, te iubesc si a spus ca a ajuns acasa.I-am spus ca nu mai e ca inainte si el a spus ca este extenuat si stresat ca incep restantele si etc..Nu stiu ce sa mai cred. Poate exagerez,dar imi fac griji si in general sunt o persoana geloasa.Ce parere aveti? Am vrun motiv sa imi fac griji? Am nevoie de sfaturi, iar daca aveti intrebari cu privire la asta..spuneti..Nu stiu daca exagerez sau am motive sa fiu asa.Multumesc mult! Dau funda! (Scuze daca am scris gresit pe undeva din neatentie)

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, eu nu vad aici o relatie de nici un fel, pentru ca online sunt doar amicitii si atat.
faptul ca el isi petrece noptile cu prietenii, este nromal sa se planga ca-i obosit, daca ar sta acasa si s-ar culca macar la 11 noaptea, tot s-ar reface, dar se invarte intr-un cerc vicios, acuzand ca-i stresat si obosit cand el singur isi provoaca si stresul si oboseala.
Perosnal, nu vad nici un viitor cu acest personaj online!

| LoveSleep a răspuns:

S-a plictisit de tine. Poți să te desparți de el sau poți să continui să-l lingi în fund, tu alegi.
Ah, sau poți să crezi că nu e nimic și că te iubește enorm.

| n1445 a răspuns:

Continua asa inca o vreme, nu il stresa si nu-i aduce reprosuri pentru ca s-ar putea sa fie mai rau. Din faptul ca ti-a trimis totusi mesaj ca a ajuns acasa si ca te iubeste eu am inteles ca si el te iubeste sau cel putin tine la tine, daca nu o facea spunea ca a fost prea obosit etc. Cum spuneam mai rezista asa o vreme si daca situatia se inrautateste vorbeste cu el dar nu sub forma de cearta.

| AnotherDragHarry a răspuns:

Buna....am avut si eu o prietena cu care acum sunt impreuna....la inceput vorbeam tot la fel de mult, toata ziua...de dimineata pana seara, dar dupa 3 luni incepusem sa vb mult mai rar,nici acum cand suntem impreuna nu mai vb atat de des, deoarece la inceput totul pare frumos, esti la inceputul sentimentelor, se creaza acea stare de dragoste si de atractie, dar cu timpul totul devine mai plictisor, stii cum e...prea mult strica....cat despre gelozia ta, totul este normal zic eu....si nu vad o exagerare in aceasta privinta.....acum,nu stiu ce sa zic...fiecare om are nevoie de libertate, nu trebuie nici sa fi foarte insistenta, dar nici sa astepti totul de la el... daca vezi ca nu-ti scrie, scrie-i tu...nu te gandi ca esti in plus, poate asta asteapta, sa vada cat de mult interes ii acorzi! Incearca sa-l recastigi in totalitate..si parerea mea este ca ar trebui sa va vedeti cat mai des, sa vorbiti face to face!

| Paul_Alexandru_2002 a răspuns:

Aparent nu e nicio problema nu cred ca are pe altcineva sau poate vrea sa-ti testeze loialitatedaca esti cu el pna la capat mai rezisat max 1 luna si va fi ca inainte