| Elena_Anghel_1998 a întrebat:

Incep sa cred ca viata mea e un film...deci:ma numesc Elena si am o sora cu 4 ani mai mare.La petrecerea de ziua ei a venit si iubitul meu, el avand tot 18 ani.(ea implinind 18 ani a dat o petrecere foarte mare). Avand o casa,pot sa spun chiar mare a decis sa facem petrecerea acasa. Fara sa-mi dau seama m-am indepartat de iubitul meu pentru cateva ore de el ca sa ma ocup de mancare,invitati si restul pentru ca sora mea sa stea linistita,si aici am facut cea mai mare greseala,deoarece casa avea unele camere mobilate, dar goale, am auzit de la cateva fete ca sora mea era intr-o camera cu un baiat si fac dragoste...Nu le-am crezut, insa curiozitatea m-a impins spre camera.Cand am deschis usor usa am observat-o pe sora mea deasupra iubitului meu si nu-mi venea sa cred, simteam ca o strang de gat, insa m-am retras incet si i-am evitat evitat toata seara.Ei bine a doua zi a venit si nu stiu ce sa fac..stiu ca macar unu a trecut printr-o "drama" ca asta si daca poate sa-mi raspunda la urmatoarele intrebari:
1)ar trebui sa vorbesc cu el?
2)si credeti ca ar trebui sa ma despart de el?(nu e o relatie din joaca adica suntem impreuna de 2 ani si jumatate)
3)sa o iert pe sora mea sau sa-i platesc cu aceeasi moneda?
va rog chiar nu mai stiu ce sa fac, dau funda si vot, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Vektor a răspuns:

Tu ai 14 ani si vb cu unu de 18?

1. da
2. da
3. sa faci sex cu prietenul ei? mda si nu. vorbeste cu ea si explica-i ca data viitoare o tunzi zero in somn.

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Vaaai, ai 14 ani si ai iubit laughing ce romantic. te-a inselat cu propria sora laughing)))). si tu pe ea vrei sa o strangi de gat, nu pe el? rolling on the floor))). asta o pun pe FB sa rada toti prietenii mei de tine ca e prea penala. iubit la 14 ani iti trebuia rolling on the floor.
1. da, ar trebui, sa ii dai papucii fata in fata ar fi frumos si vitejeste.
2. da normal. te-a inselat cu propria sora rolling on the floor. mai intrebi? deci tu aveai prieten pe la 11 ani juma'? ce trist.
3. asa, la 14 ani fii curva. ca ce, doar ea poate? hai sa fii si tu la fel. gandesti cand pui intrebarile astea? aici te incadrezi in "te pui cu prostul si esti mai prost decat el". iertatul este una, prostia alta. vorbeste cu ea, vezi ce scuza iti baga. atat timp cat stia ca esti cu el...macar ti-a demonstrat ce stofa de calitate are tipul. 1 ora il lasi si baga morcovul in tot ce vede, inclusiv soruta.
ce sa faci? sa alegi a invata din propria prostie, cum facem cu totii. aia nu e varsta de relatii, atunci trebuie sa inveti. experienta vine cu timpul, timp pe care tu pe lume nu il ai, esti prea tanara. odata ce ai intrebat "sa ii platesc cu aceeasi moneda" tu nu ai ce cauta intr-o viata de cuplu. esti prea imatura pentru asa ceva. ala e un golan care s-a folosit de tine, soruta nu stiu ce sa zic decat panarama (stie ca esti cu el si tot o face) si tu un copil prea mic pentru probleme de genul.

| Elena_Anghel_1998 explică (pentru JohnnyBi):

Daca nu ma crezi de ce ai mai raspuns? site-ul asta e pentru cei care cauta raspunsuriu la anumite intrebari, nu pentru cei care nu au ce sa faca pe net si incep cu raspunsuri fara rost. Poti s-o pui unde vrei, nu ma intereseaza ce cred altii, insa asta se intampla cand nu ai,, cei 7 ani de acasa"

| JohnnyBi a răspuns (pentru Elena_Anghel_1998):

Eu ti-am dat un raspuns logic si corect. nu vrei sa asculti du-te si arde-te la 14 ani cu toti prietenii sorei tale si vezi ce iese. nu vezi ca toti te iau peste picior cu raspunsurile? eu macar am fost sincer si ti-am zis eu personal ce as face

| neutrino a răspuns:

1.Da.
2. Nu, nu vei mai gasi un baiat asa ca si el.
3. Iart-o, dar dupa ce-i platesti cu aceeasi moneda, dar dublu!

| darriya a răspuns:

Urat din partea surori tale, daca ea nu ridica coada nu i-o baga ala.deci mai mult sora ta e de vina, probabil ei aveau de mult o relatie si cu tine statea de fatada, ca era aiurea sa te lase pe tine si s-o ia pe sora-ta.asa ca au acceptat amandoi sa aiba o relatie ascunsa si tu sa fii o jucarie de a lor.lasa-l pe ala, fugi de el, fugi de amandoi fugiiiiii de prosti in viata.

| Elena_Anghel_1998 explică (pentru darriya):

Bun raspuns, la asta nu m-am gandit...O.o.Pacat ca am dat funda ca altfel ti-o dadeam tiesad

| darriya a răspuns (pentru Elena_Anghel_1998):

N-are nimic, sper ca ai scapat de idiotul ala!

| Beccaaa a răspuns:

Eu nu procedam in nici un caz ca tine. Intram peste ei cu siguranta, ii dadeam papucii si ma certam cu sora, ca sa ii stric un pic aniversarea 3happy
Dar pentru a reveni la tine:
1. Poate, dar daca vorbesti ar trebui sa porti o discutie despre asta.
2. NORMAL, s-a culcat cu sora ta, serios...
3. Poate ca ar trebui sa o ierti, dar nu chiar asa curand pentru a vedea daca chiar ii pare rau. Sper ca te-am ajutat.