| Caty9977 a întrebat:

Intrebare pentru partea masculina! Deci ce parere aveti despre virginitatea feminina? Cit de important este asta pentru voi, in special vorbesc de virginitatea fizica. Problema mea e ca odata ajunsa la ginecolog mi s-a spus ca nu mai sunt virgina, adica contacte sexuale nu am avut si nici masturbari intense cu scurgeri sau altceva. Mi s-a spus ca sunt unele femei - exceptii rare, ca se nasc fara himen. Deci trecind din nou la intrebare, Voi cum ati reactiona in asa caz? sa aveti un contact sexual dar fara scurgeri, de si fata era virgina? Un baiat cu experienta isi poate da seama ca fata a fost virgina chiar daca nu a avut scurgeri? mi se pare injositor sa stii ca nu ai mai facut-o dar totodata cel de linga tine sa nu stie daca sa creada ceea ce spui...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virginitatea e supraestimata. Conteaza ce fel de om esti tu si ce oferi intr-o relatie, e un stereotip dar e unul dintre putinele stereotipurile adevarate.

Nu spune ca e injositor, esti perfect normala si persoana potrivita te va iubi pentru ceea ce esti si nu pentru o bucatica de carne.

Un baiat cu experienta nu isi va da seama. Nu prea ai cum. Sunt fete foarte stramte care au o viata sexuala plina si normala pe cand sunt fete ceva mai largute, chiar daca au facut-o doar o data sau de doua ori. Doar ca medic iti poti da seama de chestia asta. Dar tu chiar nu ai de ce sa-ti faci griji, scoate-ti chestia asta din cap!

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pentru un baiat care are un creier, si gandeste cu el, faptul ca ai avut, n-ai avut, ai pierdut sau inca mai ai floricica la gaurica putin conteaza. Deci trebuie sa gasesti un baiat cu creier, care isi foloseste creierul.

| Zenithf a răspuns:

Ce am vrut sa spun, ca o persoana adevarata traieste in prezent, si nu va conta ce viata a dus persoana de langa ea inainte, ci ceea ce este ea in prezent.

| Awesom a răspuns:

Virginitatea pentru mine chiar nu conteaza.De ce? Pentru ca mai bine o faci cu una care nu e virgina, pentru ca aia virgina sta scandura in pat si nu te ajuta cu nimic cand vrei s-o satisfaci fizic si psihic.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu dau doi bani personal pe virginitate. Atat timp cat fata nu o face cu jumate din scoala, din echipa de fotbal sau cu toti barbatii de la birou, faptul ca a fost deja dezvirginata de un fost e absolut irelevant si ar trebui sa fie irelevant pentru orice om zdravan la cap.

Mie mi se pare injositor si de prost gust ca acel ce pretinde ca te iubeste sau te place sa nu aiba incredere in tine. O relatie fara incredere nu va rezista.

Nu, un baiat nu poate sa-si dea seama de lucrurile astea. Fie te crede fie nu iar cei care nu te cred nu stiu daca merita prea multa atentie. In general aceste persoane sunt pline de neincredere dar si de gelozie si multe preconceptii si pretentii absurde.

Multi baieti si-ar dori fete virgine DAR NU din motivul pe care il spun ei ci dintr-un fel de perversiune. Pentru multi baieti, dezvirginarea unei fete e un act de bravura, un "wow ce tare sunt, am fost primul ei barbat" Primul ei barbat pe dracu daca gandeste asa, mai curand o mamaliga bleaga care vrea sa fie primul din parcarea goala.

| neutrino a răspuns:

Aici pe TPU totul este posibil in ceea ce priveste dezvirginarea. Daca un renumit ziarist, de la noi, a putut sa scrie in ziarul sau ca intr-un sat o gaina a nascut un pui, atunci mai putem spune ca povestea ta nu poate fi adevarata?

| Alcyon a răspuns:

Daca tine la tine, te va crede. Pana la urma, o relatie se bazeaza pe incredere, nu? Si oricum, cand va vedea ca esti lipsita de experienta si ai durere la penetrare, in mod sigur o sa-si dea seama ca n-ai mai facut-o. O virgina are vaginul rigid, prin urmare penisul intra greu prima data. Nu se compara cu o femeie care a facut-o de nspe ori.

| Danysan a răspuns:

TE asigur ca sunt fete ca tine dar mai rare.Pai un Baiat care Te Iubeste o sa te creada si iti dai si seama daca e asa sau nu. Daca ai Vut Himen acesta cand e Penetrat se desface (Plesneste dar tot ramane ceva acolo si se vede.In cazul in care nu ai avut nu se vede nimic e gol.Esti mai strmta la Penetrare si se vede si din alte Puncte de vedere daca ai facut-o sau nu. Stai calma ca Baietii stiu daca ai fost sau nu fara sa te mai agiti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti face griji, chestia asta ţine şi de personalitate, dacă eşti mai normală şi mai cuminte, n-o să fii bănuită că minţi, în ziua de astăzi poţi recunoaşte de la o poştă cine-i virgină şi cine nu(aproximativ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine e cel mai important lucru...

| Hαppiηеss a răspuns:

Virginitatea nu inseamna numai himen si sangerare.
O femeie se numeste virgina atunci cand nu a avut nici un fel de contact sexual cu un barbat.
Un baiat cu experienta isi va da seama daca fata este virgina pentru ca penisul va intra foarte greu, vaginul va fi foarte stramt si desigur vor exista si dureri, spre deosebire de o fata care nu mai este virgina penisul va intra fara nici o problema, vaginul va fi mai larg si nu va exista nici o durere.
Din pacate sunt mult baieti care nu tin cont de aceste aspecte si pun baza doar pe aceea sangerare...

| manuel72 a răspuns:

Daca crezi ca pustanul care se va culca cu tine prima data isi va da seama de ceva te inseli.Noi baietii vrem toti sa avem rapoarte sexuale, avem pretentii ca ele sa aiba experienta si sa nu aiba inhibitii, dar sa ne casatorim cu fete virgine, sau ma rog prietena noastra sa fi fost virgina.Deci,voi fetelor credeti ca un baiat care a avut una sau mai multe relatii sexuale cu fete/femei cu experienta si a explorat tot ce avea de explorat se va multumi cu ceea ce-i ofera o virgina fricoasa si inexperta? E ca si cum te-ai intoarce in timp.

| vegeta a răspuns:

Eu sunt baiat si eu iti spun parerea mea personala pentru mine sincer ar conta foarte mult sa-mi fac o prietena care sa zicem este virgina si iti spun si de ce pentru ca este ca si cum ai fi casatorit cu cineva si sotul tau in cazul tau tear insela eu asa mas simti stiind ca prietena mea nu a mai facut-o pana acum cu nimeni mas simtii foarte mandru si totodata si un sentiment de mai multa iubire pentru ia dar in cazul tau daca ii spui si lui tot la fel cum ai si scris ca ai fost la ginecolog si ti-a spus ca nu mai esti cel care nu tear crede ar fi in primul rand un tampit

| CezareBorgia a răspuns:

De obicei nici un barbat/baiat nu o sa te creada. Dar astea sunt detalii. Nu iti bate mult capul cu asta. Parerea mea. Virgina sau nu, conteaza cum decurge ralatia big grin.

| Caty9977 explică:

Multumesc tuturor! O sa tin cont de unele pareri! happy