| lovehurts a întrebat:

am 12 ani, nu a avut contacte sexuale cu nici o persoana... de 3 zile am niste scurgeri vaginale maroni, urat mirositoare, care sunt gelatinoase. am avut prima menstruatie acum o luna pe 01. si luna asta nu mi-a venit. problema este ca de cand am aceste scurgeri ma doare ingrozitor burta mai ales sus(langa coasta) in partea stanga. ce se petrece? poate ar tr sa merg la ginecolog dar imi e frica pentru ca desi nu am avut contacte sexuale, mi-am introdus diferite lucruri in vagin si imi este teama ca doctorul sa nu ii spuna mamei ca nu mai sunt virgina... ce se petrece? pls help me. acord

Răspuns Câştigător
| Byushka a răspuns:

May fetita happy nici nu tia crescut bine parul la pasarica si deja te mananca

mai intai trebuia sa vb cu candva despre transformarea ta fizica si apoi despre viata sexuala. offf

problema tare are legatura cu transformarea corpului, aici ma refer la dezvoltarea uterului, a sanilor... etc, asta banuiesc ca stii si uh...

nu'ti fa griji nu e nimic gravwinking asa am avut toatewinking uh nu ai stat de vorba cu mama ta despre treaba asta? ( ma refer la menstruatie )

e normal sa te doara burta. cu timpu o sa te doara treptat toate.

eu te sfatuiesc din toata inima sa nu'ti mai introduci nimic in vagin cel putin 2 ani ca sa iti lasi corpul sa isi faca modificarile. si sa te speli mai des cu apa si sapun ca sa nu faci vreo infectie. poti chiar sa te speli o data pe saptamana cu ceai de mushetzel sau galbenele prin zona vaginuluiwinking
te'am pupat scumpo si ai grija te tine kiss

12 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

`` mi-am introdus diferite lucruri in vagin si imi este teama ca doctorul sa nu ii spuna mamei ``trebuia sa te gandesti inainte. ce asa cu usurinta faceti voi lucrurile dar la consecinte nu te-ai gandit? iti dai seama ca te poti infecta si multe alte chestii? asta e acum daca durerile-ti persista du-te cu maicata la ginecolog. faptul ca ti-a venit acum o luna poate fi o cauza dar de cel mai bine e sa ii zici maicatii

| shtephie a răspuns:

Mergi la medic! Asa ceva e confidential! Nu suntem noi obligati sa citim asta! Fetele spunand astfel de lucruri fac impresie proasta baietilor...Chestiile astea le vb cu mama, medicul...happy

| covexrobu a răspuns:

La 12 ani cu obiecte in scoica? laughing) rolling on the floor. Trebuia sa te gandesti inainte sa iti bagi acele obiecte in scoica nu dupa. Mergi la doctor neaparat ca sa nu se agraveze situatia.

| aangelia a răspuns:

La mine menstruatia s-a reglat abia acum, dupa un an jumatate. E normal sa te doara burta, sa fii nervoasa. Dar daca ultima data a fost pe 01. probabil iti va veni in curand, nu te speria.
P. S : te dor sanii? si asta este un semn
Fundita te rog frumos?:*

Răspuns utilizator avertizat
| LOVEisLOVE a răspuns:

Buna! La varsta ta cred ca nu ar fi normal sa iti introduci diferite chesti in vaginstraight face!(Parerea mea)Iar in legatura cu scurgerile ar putea sa fie din cauza menstruatiei! Nu te ingrijora nu este nimic grav! Te-am pupat!winking

| brio6267 a răspuns:

Buna, nu e buna dar...am urmarit felul in care ai adresat diferite intrebari, pina aici totul pare ok, insa, am impresia ca toti cei care au raspuns diferitelor intrebari cu privire la viata ta.de 12 ani au ignorat un lucru si anume:faptul ca ai introdus in vagin diferite obiecte sau mai stiu eu ce din punct de vedere medical s-a presupus ca esti bolnava psihic insa nu eu nu cred ca e vorba de asa ceva.In primul rind mama ta cred ca are o viata ce te-a determinat in mod categoric sa faci ceea ce ai Facut.Dece spun asta? e simplu! tu ai acolo unde locuiesti o viata care demonstreaza o anumita agresivitate din partea ei si o lipsa de comunicare mama fica anormala.In opina mea nu esti vinovata si nici nu incerc sa fac o tragedie din cee ce ai facut, dar daca exista un vinovat doar mama ta este vinovata, daca doresti sa vorbesti in mod real cu cineva care te poate ajuta iata id-ul meu brio_2010 si am sa-ti explic mult mai multe decit ce am observat pina acum...

| SexyFoxxx a răspuns:

Ti-ai bagat un baton de ciocolata in vagin si acum s-a topit?laughing

| Tomy_3330 a răspuns:

Menstruatia ta inca nu s-a reglat.Aceasta se regleaza abia dupa aproape 2 ani.Acele scurgeri sunt normale, fiecare fata avandule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te ingrijora.cu toate ca pare ciudat la varsta ta e posibil sa suferi de leucoree. nu e o boala e doar ceva stanjenitor care e posibil s-o ai toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ii spui mamei tale tot si asa o sa ai un raspuns bun si sincer
peam pwpacit ai grija de tine

| Iuliix a răspuns:

Eu sp sa ii zici totul mamei tale... te poate ajuta
sa nu iti fie frica d ea