| alexamarti a întrebat:

m-am indragostit de un baiat, eu am 15 el are 18. Nu pot fi cu el pentru ca si varul lui primar are aceleasi sentimente pentru mine. Acum 2 ani, ne-am intalnit pentru prima data.Gabi (baiatul nasului de cununie al unchiului meu ), eu si sora matusii mele eram domnisoare de onoare, iar Adi (baitul de care imi place ) si Gabi (varul lui) erau cavaleri. Nasul si cu unchiul meu au decis ca eu si Gabi sa fim amandoi si Maria cu Adi. Vine dansul mirilor, eu stateam langa Gabi, ma intreaba daca vreau sa dansez, ii spun ca nu.Nu trec nici 5 minute, si vine Adi si imi spune "imi oferiti acest dans" eu spun "da" ne ducem langa miri si incepem sa dansam vals, eram foarte apropiati chiar lipiti.Asa sa revin in prezent.Intr-o seara am iesit sa imi plimb cainele, eram foarte departe de blocul in care stau.Intru pe o staduta,acolo era un baiat,vine spre mine,pune mana pe mine,imi spunea cuvinte urate,Adi ma vede,vine il impinge pe baiatul acela,baiatul acela avea cutit la el, am plecat amandoi, eu tremuram.Ne oprim ma ia in brate si imi spune "gata,linisteste-te nu s-a intamplat nimic "apoi ma ia da mana,ma uit la el, si imi spune vrei sa iti dau drumul la mana? eu nu, ma simt mult mai protejata cand ma tii da mana.Cand a auzit ce i-am spus, cu mana cealalta m-a cuprins de mijloc si m-a sarutat "intr-un fel mai salbatic". Adi este genul de baiat mai indraznet si cu tupeu. Dupa ce m-a sarutat, m-am apropiat de urechea lui si i-am spus"stii ca sarutul de mai devreme a fost primul meu sarut "si-a cerut scuze ca m-a sarutat asa si m-a sarutat din nou, dar de data asta mai fin.
Nu stiu cum sa ii spun lui Gabi ca stau cu varul lui. Nu vreau sa ii despart sau sa sa certe din vina mea.Eu chiar il iubesc pe Adi, la Gabi tin la fel ca la fratele meu, mimic mai mult.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Deci esti cu Adi sau nu? Ca tot nu pricep. Nu e vina ta ca Gabi te place si nu poti sa nu simti ceea ce simti, doar din mila pentru el.
Daca tie iti place de Adi si lui de tine...Gabi e irelevant. Ii va trece, crede-ma!