| Elsa1998 a întrebat:

ma simt ridicol sa scriu aici, dar este singurul lucru care il pot face, macar un sfat va rog. Sau daca ati trecut prin asta ce e de facut...
O sa incep asa, de 5 luni stau cu un baiat si mi-am dat seama ca statea cu mine doar ca sa facem dragoste, el stiind ca eu sunt virgina, am vazut o conversatie pe fb care a uitat sa o stearga in care ii spunea ca vrea sa fie primul si apoi sa ma lase, cum a mai facut-o si cu alte fete, ca ii plac minorele la nebunie. Si acum ma ameninta ca ma spune parintilor mei ca l-am masturbat de 2, 3 ori. Eu nu am vrut, dar nu voiam sa se simta prost. Nu ma mai lasa impace, imi trimite mesaje la disperare, ma ameninta, ma cauta. ce e de facut? Help crying

19 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

O sa iasa urat pentru tine sau pentru el? laughing

Cum se spunea mai sus, ce om normal ar veni la ai tai sa le spuna ca l-ai masturbat? laughing

| yolo1998 a răspuns (pentru virusake):

Acum ca e disperat ca nu i-am dat chestia aia la cat de nebun e. il cred in sstare... cum sa faca atata haz de necaz doar pentru ca nu are ce vrea.lol...

| Wihox a răspuns:

Poti sa te duci la politie. Ii spui ca te santajeaza sexual. Cati ani are si cati ani ai tu? Oricum daca face din astea o rupi cu el direct, nu stai langa un gunoi de om. Poti sa i-o coci urat cu polita mai ales daca esti minora si el nu. Ai toate mesajele?

| RAY a răspuns:

Daca te amenita du-te la politie nu sta asta e un santaj sexual, acuma cu baieti de varsta ta e ceva normal ce sa vrea altceva insuratoare? nu sunt pro a profita de o fata dar fi mai rationala si tu

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu are probe materiale prin care sa dovedeasca afirmatiile lansate impotriva ta, tu poti depune o reclamatie la politie prin care sa-l acuzi de santajare si hartuire sexuala.Ai putea depune o reclamatie si la agentia de protectie a copilului daca esti minora. Poti fi sigura ca se va linisti ca prin farmec fiindca va inceta orice amenintare la adresa ta.

| mihai69 a răspuns:

Dă-l pe mâna poliției!
În al doilea rând, în locul tău chiar i-aș spune: „chiar te rog să vii să le spui alor mei chestia aia. sunt foarte curioasă câți pumni în meclă o să-ți tragă taică-miu, înainte să te dea pe mâna poliției. și dacă nu vrei să le spui tu, păi le spun eu, dacă nu încetezi!"
Mama lui de pedofil!

| Emilian65 a răspuns:

Ignora-l si vei vedea ca te lasa singur in pace.

| LoveSleep a răspuns:

Ignoră-l.
E cuvântul tău împotriva cuvântului lui. Pe cine crezi că vor crede ai tăi? Pe el sau pe tine? Spune-le că e frustrat pentru că te-ai despărțit de el. (Asta dacă îl cunosc sau au vazut poze cu voi 2. Dacă nu, poți să le spui că nu l-ai văzut în viața ta). Nu-ți mai bate capul pentru toți pămpălăii. E doar gura de el oricum.

| yolo1998 a răspuns (pentru LoveSleep):

Telefonul lui inregistreaza tot ce am vbt si am recunoscut ca l-am masturbat, si a zis ca le zice tot, daca afla ai mei o sa iasa urat de aia sunt asa ingrijorata

| LoveSleep a răspuns (pentru yolo1998):

Ești atât de naivă laughing
1. Ai ascultat ce a înregistrat? Dacă nu, îți garantez că nu are nimic.
2. Chiar dacă ar avea, ce-o să facă? O să se ducă la maică-ta și-o să-i zică ceva gen "Fata ta m-a masturbat". laughing
Stai calmă.
3. N-o să înceteze până ce n-o să faci 2 lucruri:
a)Îl ignori sau/și îi râzi în față.
b)Faci sex cu el. Și dacă până acum doar l-ai masturbat, atunci o să fie și mai rău. În plus, nu vei scăpa de amenințările lui până când n-o să-i dai ce va vrea în continuare. Și dacă faci asta, sper că ai bani mulți, o să ai nevoie de ei.

| yolo1998 a răspuns (pentru LoveSleep):

De ce as avea nevoie de bani multi?

| LoveSleep a răspuns (pentru yolo1998):

Pentru că dacă primește sex, el tot te are "la mână". Și ce altceva ar putea să-ți ceară? Bani. Zic si eu.
Era oricum un exemplu.

| R0R0 a răspuns:

Esti minora. De ce nu mergi la politie?
Zici ca te-a santajat sexual si gata. Cu parintii tai poti vorbi tu. Le explici situatia si ei te vor sustine.

| Oana92 a răspuns:

Cel mai sigur e ca sa vorbesti cu parintii tai sau cu un adult in care ai incredere. Inainte de toate ai nevoie de sustinere si de protectie din partea adultilor. Nu o sa fie foarte placut sa vorbesti cu parintii tai despre asta, dar sunt convinsa ca preferi o cearta cu ei decat un viol sau un santaj!

Dupa ce vorbesti cu ei mergeti impreuna la politie. Cei de acolo vor sti ce sa faca.

Si invata ceva din asta! Oamenii in general mint, iar tu esti la varsta la care poti fi mintita si manipulata foarte usor. Nu te mai incredere atat de mult in oameni!

Mult succes! Si curaj! happy

| Lawliet14 a răspuns:

Ameninta-l cu politia!

| Nonzen a răspuns:

Hey Elsa!
Dacă nu vrei mare haz din chestia asta... îi spui "eu te-am masturbat, dar tu mă șantajezi sexual. Hai să întreb poliția, care e mai gravă?" și crede-mă că-l pui pe gânduri. Poate de teama poliției o să te amenințe, tu să-i spui că dacă nu termină suni acum la poliție.
Toate cele bune! happy

| Nonzen a răspuns:

Mai e o chestia, să nu cedezi și să faci sex cu el cu gândul "așa scap" fiindcă o să te șantajeze mult cu chestia asta, și o să fii zdreanță lui pe care o folosește când are chef.
Să ști că-n astfel de cazuri, minți puțin. Spui că nu-i adevărat! :\
Succes!

| Elsa1998 explică:

Ii spunea unui prieten*