| anonim0015 a întrebat:

Mai stiti baiatul de care v-am spus ca-mi place? E un prefacut afemeiat! Toate bune si frumoase pana intr-o zi cand pur si simplu nu a mai reactionat la nici o atingere a mea. Eram furioasa pentru ca tineam la el, adica inca tin, of! Doamne ce zic eu ca tin la el...il iubesc! L-am acceptat asa cum era el. Adica ce vorbesc eu? L-am vazut plangand, i-am sters lacrima si l-am imbratisat, l-am vazut razand, l-am facut sa rada si mai tare, l-am vazut dezbracat, l-am vazut imbracat, l-am vazut in incurcatura, l-am vazut facand pe desteptul, l-am vazut nervos, furios, adica stiu cam ce se poate sti despre el.
Nu este intocmai Fat-Frumos (avea acnee - era sub tratament), dar are o personalitate aparte si m-am indragostit de el. Nu e genul care sa spuna pe fata ce simte, prefera sa lase gesturile sa „vorbeasca". E de parere ca o fata desteapta se prinde de figura dar una fara creier nu. Este fumator si o singura data m-a intrebat daca vreau sa trag si eu un fum si am zis nu; de atunci s-a cam ferit de mine atunci cand tragea un fum, dar mie nu-mi pasa ca are tigara in mana; nu conta, eram langa el si avea incredere in mine. Era suficient.
Iarna trecuta eram la scoala si mi s-a facut rau si aveam temperatura. In ore punea din cand in cand man pe mine sa vada daca mi-a crescut sau scazut temperatura si in pauze a mai stat langa mine si m-a tinut in brate si a vrut sa-mi dea pastile dar... eu si pastilele! laughing
Cu mine se comporta altfel decat cu celelalte fete. Erau zile cand stateam in banca si venea si mi se punea pe brate cu picioarele cracanate  si cu fata la mine si ne gadileam, si imi placea sa ii simt respiratia langa urechea mea. Radeam minute in sir; colegii spuneu ca nu suntem normali adica stiti voi! Oricum niciunul dintre noi nu este intreg la cap! Toti de prin scoala spuneau ca suntem impreuna. Dar eu negam, el nega, amandoi negam si...comportamentul nostru spunea total contrariul. De fapt voi stiti ca nu am vorbit vreodata de noi ca si cuplu adica mi-a mai fact apropo-uri: „Mama ce ma enerveaza astia! Ce comenteaza! Fraierii astia cred ca suntem impreuna! Macar daca am fi!"
Nu ne-am sarutat niciodata, eu am 15 si el 14 si cateva luni dar el e mai inalt ca mine. Am stat un an in banca, am avut certurile noastre, momentele noastre de singuratate, mangaierile noastre si alea alea... Tin sa mentionez ca din cati baieti am mangaiat, chiar daca nu au fost multi (3) el e singurul care m-a mangaiat back si tot el e singurul care chiar mi-am dorit sa ma sarute (primul sarut ). Mi-a propus sa facem sex, dar am 15 ani! WTF? Nu-mi distrug viata!
Toate mergeau bine pana cu vreo doua saptamani inainte de evaluarile nationale. La festivitatea de predare a cheii, a fost ceva de nedescris! Patetic si josnic! O tampenie! Se uita in ochii mei... ma sorbea din priviri, imi doream sa spuna ceva! Sa foloseasca cuvinte! Dar nu! Se uita in ochii mei si atat! Tipam in mintea mea: „WTF?, Tipu’!" M-am enervat, chiar am si plans, nu ca m-ar fi ajutat cu ceva, dar am plans...
La banchet nici nu va spun! Nu a dansat cu mine deloc! Dar in schimb a dansat cu o tarfa de la o scoala din apropiere toata noaptea! M-a durut! Dar am ripostat la asta cu o pastila mare de indiferenta. Ii citeam durerea pe chip! Se uita fix in ochii mei si pentru cateva secunde m-am blocat. Eram doar eu si el. Ne priveam de parca nimic nu s-ar fi intamplat, nimeni nu exista: eram doar noi. _________________________________ Am iesit din transa! Am zambit in coltul gurii si am afisat o fata si un sictir si doar pentru ca mi-am amintit ce mi-a facut si ca m-a durut. Imi tragi clapa o data si te astapti sa-ti mearga si a doua oara? Cu mine nu baby!
Trebuia sa fie seara mea... Aveam o rochita frumoasa, nu eram machiata strident si chinul chinului: am purtat tocuri! Of! Ma astaptam sa faca niste ochi precum cepele in cap cand ma vede si de fapt a facut dar nu m-a lasat sa am satisfactia de a vedea asta.
Dupa toate astea, am afisat doar zambete false si le-au crezut; de fapt sufletul imi tipa de durere si singurul lucru pe care mi l-am dorit a fost sa nu-l mai vad niciodata, sa nu mai aud de el, sa nu mai vorbesc cu el ca sa pot sa-l uit mai usor! Cam greu pentru ca suntem vecini, am si ID-ul lui in lista de messenger. x_x si este funizorul meu de muzica, filme si tehnologie. Nu ma intelegeti gresit: businessu’ e business!winking
De cateva zile se roaga de mine sa mai mergem unde mergeam doar noi doi cand chiuleam lunea de la ora de sport la iarba verde in apropierea scolii. I-am spus ca am sa ma gandesc. Si m-a intrebat mai multe. De obicei incepe conversatia vorbind despre muzica. Foloseste pretextul asta ca sa ma invite pe nu mai stiu unde si la „o bauta" si la iarba verde si alte de astea. Cand am vorbit cu el si la telefon si pe mess am dat raspunsuri scurte, m-am comportat ca si cu un oarecare.
Ieri mergeam la un magazin si el era pe strada cu „bicla" lui si i-am zambit politicos si i-am facut cu mana si m-a intrebat ceva, nu stiu ce dar am zis si eu ceva la intamplare si mi-am vazut de drum. A trecut pe partea mea de strada, era sa cada cu tot cu „bicla" lui dar eu mi-am vazut de drum, probabil se astepta sa ma opresc si sa port o conversatie decenta cu el! Mi-am spus: „Pe dracu! Vrei vorbarie? Du-te la nesimtita aia cu care ti-ai tras-o la banchet, fraiere!" Dar am mers in treaba mea fara sa privesc inapoi!
Acum ma gandesc serios sa merg cu el in locul ala in care s-au intamplat atatea, dar doar ca sa-l pun la punct. Sa-i explic ca cu mine nu se joaca nimeni! Dai cu pietre? Nu te astepta sa dau cu paine, cu plumb poate! Dar nu ma stradui prea tare, stiu ca indiferenta si zambetul de pe fata mea il doare mai mult ca orice... Ma gandesc la asta dar mi-e oarecum greu sa merg doar eu cu el. Mi-e greu pentru ca il plac si desi imi doresc sa nu o fac, mi-e frica; exista posibilitatea sa ma manipuleze cum vrea pentru ca vede cum il privesc in ochi, ca doar nu retardat! Ce stie, stie!
Prevad un scenariu tipic lui: Stiu sigur ca o sa ajungem acolo, eu o sa ma asez pe iarba iar el o sa stea langa mine. Cateva minute sta linistit, apoi incepe un joc in care intru involuntar, joc ce nu prea mentine limitele decentei ca sa zic asa... Il cunosc de suficient timp ca sa stiu ce ii poate debita mintea si stiu ca nu are curaj sa faca totul singur dar stiu ca ii place sa fie mangaiat, mai ales daca are o fata frumoasa langa el, o fata care sa stie cum sa-l starneasca ca sa spun asa.
Acum intrebarile sunt: Ar trebui sa merg sa lamuresc totul face 2 face sau ar trebui sa ii las un offline, sa gasesc alte mijloace de a-i spune ce idiot, fraier, nesimtit, afemeiat, fustangiu si tutunist este? Ar trebui sa il potolesc facandu-l gelos cu altul? Ar trebui sa-i mai afisez si mai multa ignoranta si indiferenta? Ar trebui sa il las in pace si sa-l las sa spere ca intr-o zi o sa ne intalnim in locul ala? Ar trebui sa incerc sa-i dau o lectie? Sa-i arat cu cine a incercat sa se joace?
Scuze daca v-am plictisit! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Sincer ai scris prea mult, ai pus o gramada de detalii inutile, de aceea nu vei primi prea multe raspunsuri calumea. Am citi cam jumatate ca mi-am dat seama de ce urmeaza.
Parerea mea e sa nu il faci nici gelos nici sa ii dai lectii sau alte de astea... Vb cu el, e cel mai bine, ii spui, uite ba, stii care e faza, eu is foarte suparata pe tine, eu team considerat ca un iubit, tin foarte mult la tine si tu la banchet ai dansat cu o tarfa, si nici nu mai bagat in seama...
Acum si tu ai greist putin aici, deoarece voi nu erati impreuna oficial, deci nici unu din voi doi nu ati facut acel prim pas, daca chiar voi ati spus "macar de am fi impreuna", ce mai vrei, cu alte cuvine nu suntem impreuna, deci putem face ce vrem... El a inteles poate ca voi nu sunteti impreuna si tu nu ti la el decat ca la un frate si el nu a vrut nimic mai mult decat sa isi faca o prietena, una cu care sa fie impreuna...
Deci e si vina ta unpic.
Tu vb cu el, spune-i ca tu il iubesti, si tea ranit foarte mult cad s-a dat la acea fata in seara aia si mai ales ca nu tea bagat in seama deloc.
Daca el tine cu adevarat la tine va incerca sa rezolve problema. Nu te razbuna, nu il fa gelos sau alte de astea, ca nu rezolvi nimic.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

6 răspunsuri:
| Ingerash a răspuns:

Face-to-face e cel mai bine...

| Mayar a răspuns:

Pai desi astia nu prea au citit carti in vietiloe lor si sau enervat ca curcile, pe mine nu mai plictisit.
Akma treaba asta, adica daca v-ati inteles asa bine, cum a putut tocmai la banchet, cel mai memorabil moment sa faca asa ceva?!
Deci nu mergi acolo, mai bine ii spui pentru ce esti suparata, adica motivul si ca cu tine nu se joaca. Si dupa aceea nu il faci gelos cu altul, nu, nicidecum! K te injosesti si tu. Ci il tratezi cu indiferenta, ca un fel de peseapsa. Dupa aceea vezi cum reactioneaza si vezi atunci ce faci. dar trebuie neaparat sa stie cu tine nu se joaca, dar nu cu ''lecti'' si din astea, ci purtandu-te cu el ca cu un oarecare.

| airam a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa lamuresti totul cu el face to facehappy si nu cred ca ar trebui sa i dai o lectie[-x eu cred ca cel mai destept cedeaza si tu nu trebuie sa i platesti cu aceeasi moneda ca si el, dar cred ca totusi ar trebui sa incerci sa iesi cu altulbig grins

| Babs a răspuns:

Esti o fata foarte desteapta, sa te faci scriitoare!laughingSi...intreabal lucruri care vrei sa le sti. clarifica si atunci vei vedea ce e bine si ce e nu adica dupa "intalnirea aceea"kiss

| Fluture14 a răspuns:

Interesanta povestea ta. in niciun caz nu ii lasi offline pentru ca asta o sa il faca sa creada ca esti o lasa. trebuie sa lamuresti cu el fata in fata. poti sa ii spui toate "injuraturile" de mai sus, dar daca sunt adevarate ma indoiesc ca il vor afecta in vreun fel. daca te duci cu altul ca sa il faci gelos, e posibil sa o faca si el, din nou, si atunci e foarte posibil sa nu il mai vezi. indiferenta este unicul lucru care il poti face, pentru ca il va durea si ii va rani orgoliul intr-un fel in care nici nu iti imaginezi. daca il tratezi cu muuuulta indiferenta in cele din urma va veni el la tine cu coada intre picioare. lasa-l oarecum sa spere ca o sa va intalniti, nu-i spune nici da, nici nu. pur si simplu arata-i ca te doare in cot. nu trebuie sa ii dai o lectie, pentru ca exista "karma", aia se intoarce inapoi inzecit. nu trebuie sa ii demonstrezi nimic. doar fii indiferenta fata de el pentru ca o merita din plin, fii rece cu el pana i se urca mintea din pantaloni, inapoi la cap.

SUCCES!

| Mella311 a răspuns:

Wow foaaarte...mare poveste happy big grin din ce am citit eu, la inceput era dragut, apoi s-a schimbat... Parerea mea este sa vorbesti deschis cu el ( FACE 2 FACE ) si sa ii spui tot ce simti, sa il intrebi care sunt sentimentele lui, daca totul e ok si va vrea sa fiti impreuna o sa te astepte pana cand vei fi pregatita happy. pari genul de fata care stie ce vrea si stapana pe situatiewinking destul de matura la varsta ta, asta e bine happy Daaaaaar daca raspunsul este unul negativ, desi nu iti doresc asa ceva, atunci va fi timpul sa iti continuii drumul, sa iti gasesti pe altcineva, iar relatia voastra sa ramana strict amicala happy

dar eu cred ca deja stiai ce e de facut doar ca iti trebuie putina incurajarehappy

take care :*