| Sim0nikaaa a întrebat:

Hey TPU:*`! nu mai stiu ce sa mai fac... deci e vorba despre un baiat. eu il iubesc enorm, asta e a3'a oara cand is cu elsad.prima oara ne'am despartit dintr'o neintelegere... iar a 2'a oara ca m'a inselat cu o colega din cealalta clasa. Acum stiu ca ma are doar pe minehappy DARprietenul lui cel mai bun care e ca un frate pentru mine mi-a spus, ca, baiatul cu care is s-a indragostit de o colega de'amea din clasa si ca el ar vrea sa ne aibe pe amandoua , dar cica ma iubeste mult pe mine dar ii place si de aia in acelasi moment, i'am promis celui care este ca un frate pentru mine ca nu mai zic la nimeni ca a spus, ca sa stau linistita ca n'o sa ma lase pe mine pentru aia, dar sincer nu stiu ce sa mai cred?straight face ce sa mai fac?helpcrying

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Nu exista "dragoste multipla", sufletele pereche poate sa existe doar intre doi indivizi, in nici un caz 3! Te-a inselat prima oara si momentan te inseala si a doua oara, chiar crezi ca acest baiat inca te mai iubeste? Te inteleg ca esti atasata foarte mult de el, dar incearca sa vezi dincolo de vorbele lui afectuoase si gesturile lui romantice. Toate acestea ar putea fi prefacaturi, ac sa va pastreze pe amandou si nu are rost sa te chinui pentru un baiat care se pare ca nu stie sa te aprecieze la valoarea ta adevarata si nici nu stie se pare sa te asptreze. E a treia oara cu tine pentru un motiv: este constient de sentimentele tale pentru el si profita de asta, esti ca un fel de as in maneca pentru el, in caz ca are nevoie de afectiune sau de o partida buna, apeleaza la tine.
Si-n plus, de ce ar mai fi nevoie sa se ataseze sau sa vorbeasca cu alte fete daca te are pe tine? Pari o fata grozava si e tare pacat ca-ti irosesti frumusetea si dragostea pe un profitor ca el, iti sugerez draguto sa-ti gasesti un baiat care te iubeste pe tine pentru ceea ce esti si care stie sa te aprecieze la valoarea ta si sa-ti intoarca iubirea pe care i-o arati.
Mult succes iti doresc!

| Sim0nikaaa explică (pentru Komododragosh):

Iti multumesc mult ca mi-ai deschis ochii:*`!

| Komododragosh a răspuns (pentru Sim0nikaaa):

Cu multa placere, ma bucur tare mult ca te-am ajutat.

| SpawNury a răspuns (pentru Komododragosh):

Ce raspuns frumos, felicitari.

| Komododragosh a răspuns (pentru SpawNury):

Iti multumesc frumos pentru aprecierewinking.

7 răspunsuri:
| Shenn a răspuns:

Te-a inselat si tot mai stai cu el? cum poti? scapa de el, nu fi tu fraiera lui.

| ateu123 a răspuns:

Si-a gasit slabiciunea si profita de tine, draga baietii sunt multi viata ta e doar una, uital poti si fara el, sau poate asa va iubiti voi cine stie nu vad ce iubire e si aia

| Noitzee a răspuns:

2 posibilitati draga.Da-i papucii s-au fa-l sa te iubeasca