| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine. oare am vreo problema este posibil sa nu pot sa raman insarcinata sau ce sa fie? de ceva timp ..eu si prietenul meu ne-am gandit la un bebelus. in 12 febr. a inceput totul. menstruatia o terminasem in data de 5 febr. si cand am facut dragoste a ejaculat de fiecare data inauntru. insa nici un rezulat ..adica in luna martie mi-a intarziat menstruatia 3 zile. apoi a venit si a durat 6 zile. nu stiu ce se intampla. burtica mi-a crescut asa un pic. sau este imaginatia mea. dar nu cred. ca simt si pe haine ca ma cam strang unele ..sau nu pot sa imi dau seama ce poate fi. insa acum 2 zile mi-am facut un test de sarcina si a iesit doar o liniuta. adica negativ. nu stiu ce sa cred. o fi vreo problema din partea mea sau din a lui? sau cine stie?. astept parerile voastre multumesc :*

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca toate analizele pe care ti le-ai facut tu inainte de sarcina (cand ginecologul ti-a zis ca totul este in regula si va puteti apuca de copil) sunt in regula, cred ca este prematur sa va ingrijorati. Ati incercat foarte putin, mai incercati macar 4-5 luni si abia poai e cazul sa-si faca si el analize si tu sa adancesti analizele facute atunci.

Răspuns utilizator avertizat
| ananyyo a răspuns:

Din cate stiu abia dupa ce incerci mai multe luni(6-7)sa ramai insarcinata si nu reusesti se pune problema sterilitatii, la voi e devreme pentru asa ceva, mai incercati! totusi ar fi bine sa consulti un ginecolog inainte de a ramane insarcinata pentru a fi totul ok.bafta si spor la treaba!happy

| andryandreea a răspuns:

Stai linistita, eu am incercat 2 ani si 4 luni pana sa raman, iar cand murise si speranta s-a intamplat minunea happy

Mai incercati si o sa vezi ca se va intampla.Bafta