| Jhonny18Villa a întrebat:

straight face
Sunt a 9-a si imi place de o fata de la mine din clasa. Dar nu stiu cum sa fac, ce sa ii zic sa ma bag in vorba cu ea. Ea nici nu prea stie cum ma cheama. Ajutorr!
Spuneti-mi ce sa ii zic...[nu ma luati cu chestii de genu " ceva ce o intreseaza" (ca nu o cunosc aproape de loc) sau " fii tu insati "], eu sunt mai timid [foarte] cu fetele...
P. S. Trebuie sa actionez repede pentru ca mai am un coleg caruia ii place de ea si vorbeste cu ea si se pupa pe obraz[cand vin la scoala sau cand pleaca] dar el este. manelist. si ei nu ii place de el din ce am inteles de la colegi... dar nu se stie...
HELp! Funda, vot! Mersi anticipat.

2 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Din moment ce tu nici macar nu o cunosti foarte bine cred ca ar fi intelept ca inainte de toate sa intri in vorba cu ea (ca intre colegi)sa o intrebi lucruri simple (banale)ca mai apoi sa o poti intreba in fiecare zi "ce mai faci?", oricum anii de liceu de abia au inceput, la anul s-ar putea sa-ti cada cu tronc alta tipa.Cat despre "cocalar"...nici un stres, daca ea nu-l place e clar ca nu va iesi cu el niciodata, si chiar daca-l va placea intr-o buna zi si el ti-o va fura in acest fel tot tu iesi castigat pentru ca e clar ca nu e foarte selectiva in ceea ce priveste baietii (baiat sa fie)consider ca pe o scara ierarhica "cocalarul'' nici macar la baza ei nu se afla.

| nesuferit a răspuns:

Te uiti la ea insistent, fara sa schitzezi nici un gest. daca zambeste inseamna ca te place. (eu asa le fac fetelor cand ma plimb pe stranda si merge smug ) si daca te place te duci la sigur la ea si ii zici direct, sau ii faci un compliment vezi tu. Daca iti evita privirea inseamna ca nu te place.deci poti fi amic cu ea, desi asta nu cred te va ajuta cu ceva.
spor la treaba